לוחמי צה"ל בגבול עזה
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

חשיפת כאן חדשות: מפקד הפלוגה מדובדבן שהפר בידוד הודח מתפקידו

עוד עולה מהתחקיר כי מפקד יחידת הקומנדו שיקר בחקירה האפידמיולוגית • 27 חיילים מצוותו נדבקו. מוקד ההדבקה: תפילת יום כיפור בבית הכנסת שבסיס, אז הפר המפקד את הבידוד והתפלל עם כ-30 חיילים במבנה סגור ובלי מסיכות
רועי שרון
15 באוקטובר 2020
22:47

מפקד הפלוגה מדובדבן הודח היום (חמישי) מתפקידו לאחר שהפר בידוד, כפי שנחשף בכאן חדשות. התחקיר העלה שאף לא אמר אמת בחקירה האפידמיולוגית שנועדה לשחזר את התנהלותו.

מצה"ל נמסר: "לאחר בירור פיקודי שבוצע היום מול מפקד הפלוגה, קיבל מפקד האוגדה את המלצת מפקד החטיבה להדיחו מתפקיד". בתוך כך, ציין מפקד האוגדה כי "מפקד הפלוגה לא הקפיד על בידוד עצמי ובכך הכניס את כלל חייליו לסיכון ביודעין, וחרג מהנורמות המצופות ממ״פ בצה״ל". 

ביום שני פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי ביום כיפור הפר מפקד הפלוגה את הבידוד והתפלל עם כ-30 חיילים בבית הכנסת שבבסיס, במבנה סגור בלי מסכות. זמן קצר לאחר מכן אובחן הקצין כחולה בקורונה ו-27 חיילים מהצוות נדבקו אף הם. בחקירתו, טען המפקד כי התפילה הייתה במקום פתוח ובגרסה אחרת אמר כי עמד בפתח המבנה.

מבדיקה שנעשתה בכאן חדשות, עלה כי סגן מפקד הפלוגה היה הראשון שקיבל הודעה שעליו להיכנס לבידוד, הוא הודיע על כך למפקד הפלוגה וציין בפניו כי הוא לא היה בשום מקום שבו היה יכול להידבק. מפקד הפלוגה אמר לו שהוא ידבר על כך עם הרופא - אך בפועל לא הודיע לרופא על כך.