הבורסה לניירות ערך בתל אביב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בכירים במערכת הפיננסית חוששים: ירידה בדירוג האשראי של ישראל בשבועות הקרובים

ראשי משרד האוצר ובנק ישראל ייפגשו בשבוע הבא עם נציגי סוכנויות הדירוג. שר האוצר כ"ץ בריאיון לכאן חדשות: עובדים על תקציב 2021, מצטער על התפטרות טרנר-אייל
ליאל קייזר
15 באוקטובר 2020
22:29

בכירים במערכת הפיננסית מביעים חשש כי סוכנויות הדירוג הבין לאומיות יורידו את דירוג האשראי של ישראל כבר בשבועות הקרובים. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

בשיחות פנימיות בכירים במערכת הפיננסית הביעו חשש שחוסר היציבות הפוליטית בישראל, העובדה שהמדינה מתנהלת ללא תקציב במשך כשנה וגל הפרישות במשרד האוצר יביאו לכל הפחות לכך שסוכנויות הדירוג יורידו את ״תחזית הדירוג״ של המדינה. הורדה של דירוג האשראי עצמו תגדיל במיליארדים את עלויות הריבית שהמדינה משלמת על ההלוואות הזרות שנטלה. בתוך כך, ראשי משרד האוצר ובנק ישראל ייפגשו בשבוע הבא עם נציגי סוכנויות הדירוג.

בריאיון לחדשות הערב אמר שר האוצר ישראל כ"ץ כי הוא ואנשי משרדו עובדים כבר שבוע וחצי על תקציב המדינה לשנת 2021, וכי בכוונתו להביא את התקציב לאישור הממשלה בראשית חודש דצמבר.

בריאיון התייחס גם התייחס כ"ץ לראשונה להתפטרות מנכ"לית משרדו קרן טרנר-אייל בתחילת השבוע. לדברי השר, משרדו מתנהל בצורה טובה ביותר כי הנהלת המשרד עובדת איתו כתף אל כתף והתפטרותה של טרנר-אייל ציערה אותו.