גמזו ודרעי
צילום: נועם רבקין פנטון, מרים אלסטר, פלאש 90

יציאה מהסגר, גמזו, אנטישמיות והמענק המובטח: השבוע שהיה

הכתבים והפרשנים של כאן חדשות עם כל מה שחשוב לדעת על השבוע החולף
מערכת כאן חדשות
17 באוקטובר 2020
12:13

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שהסגר הוא "הצלחה אדירה", אבל למישהו באמת יש תוכנית כדי שהתחלואה לא תזנק ברגע שהמגבלות ייעלמו? שאול אמסטרדמסקי מקווה שכן, אחרת, המילים של נתניהו הן "חרטוט".

דווקא בזמן כל כך קריטי למשק הישראלי, שר הבריאות החליט לסגור חשבון עם שר האוצר. במקום להתכונן לוועדת החקירה שעוד תהיה כאן ליאל קייזר מקווה שהשרים ינסו לעבוד ביחד, לטובת הציבור. 

בכירי משרד הבריאות מתראיינים בלי הפסקה וסותרים זה את זה - אבל הציבור מאמין רק לאיש אחד. חבל שבקרוב נצטרך להיפרד ממנו. שאול אמסטרדמסקי חושב על היום שאחרי פרופסור גמזו.

חבר הכנסת ישראל אייכלר עמד על במת הכנסת והאשים את "שליחי השלטון שיצאו לפוגרום אכזרי". גם בארצות הברית יש חרדים שנאבקים בהנחיות הקורונה, ומסרבים לשתף פעולה עם הרשויות. איך קרה שדווקא במקומות שבהם יהודים נהנים מחופש הדת הכי גדול, הם מאשימים את השלטון באנטישמיות? יאיר אטינגר קורא לכולם להפסיק לשלוף את קלף האנטישמיות.

אריה דרעי הכריז על "יום היסטורי" כשהשיג 700 מיליון שקלים כדי לסייע למאות אלפי משפחות שנפגעו מהמשבר. יכולים לנחש כמה מהכסף הגיע מאז לנזקקים? עמית תומר עם התשובה שכנראה לא כל כך מפתיעה את הציבור.