נגורנו-קרבאך בימי הלחימה
צילום: אי-פי

נשיא ארמניה: "אני מאוכזב מאוד מישראל"

הנשיא ארמן סרקיסיאן תקף בחריפות את ישראל על רקע הקשרים הצבאיים בין ירושלים לאזרבייג'ן. לדברי סרקיסיאן, ישראל ממשיכה לספק נשק לבאקו גם במהלך ימי הלחימה בנגורנו-קרבאך
גיא בריצמן
16 באוקטובר 2020
19:02

נשיא ארמניה ארמן סרקיסיאן יצא היום (שישי) למתקפה חריפה נגד ישראל על רקע הקשרים הצבאיים בין ירושלים לאזרבייג'ן. לדברי סרקיסיאן, ישראל ממשיכה לספק נשק לבאקו גם במהלך ימי הלחימה.

"אני מאוכזב מאוד מישראל", אמר היום הנשיא סרקסיאן והוסיף: "יש לי הרבה חברים יהודים ואני בקשרים טובים על קהילות יהודיות. ישראל הייתה צריכה להפסיק את אספקת הנשק ברגע שהתחילה הלחימה אבל היא לא עשה את זה".

סרקיסיאן הבהיר כי גם חברים יהודים שלו ברחבי העולם מאוד מאוכזבים מכך. הנשיא המשיך ותקף: "אני יודע שרבים מאוד בישראל היו רוצים הכרה בשואה הארמנית אבל הממשלה הנוכחית של ישראל לא מוכנה לכך".

ביום חמישי פורסמו בכאן חדשות תמונות שחושפות לכאורה נפלים של פצצות מצרר בייצור ישראלי שאותרו השבוע בחבל נגורנו קרבאך. בשבועות האחרונים מתנהלת בחבל נגורנו-קרבאך לחימה עזה בין צבא אזרבייג'ן לכוחות ארמנים. הנפלים שאותרו נורו לכאורה על-ידי הצבא האזרי לעבר אזורים שמאוכלסים באזרחים. מומחים שדיברו עם כאן חדשות, לא הכחישו שמדובר בנפלים מתוצרת ישראלית. במשרד הביטחון סירבו להתייחס לדברים.