-
צילום: אי-פי

פיגוע בפריז: צעיר ערף ראש של מורה שהראה קריקטורה של מוחמד

התוקף, בן 18 צ'צ'ני יליד מוסקווה, נשמע צועק "אללה אכבר" לפני התקיפה. הוא נורה ונהרג. כוחות הביטחון במדינה עצרו הלילה תשעה חשודים במעורבות באירוע, בהם ארבעה מבני משפחתו של התוקף
כתבי כאן חדשות
16 באוקטובר 2020
20:02
עודכן ב 11:40

בצרפת המשיכו לחקור הלילה (שבת) חשד לפיגוע לאחר אתמול בערב צעיר ערף את ראשו של מורה בפרבר של פריז. על פי הדיווחים, התוקף, בן 18 צ'צ'ני יליד מוסקווה, רצח מורה שהראה בשיעור על חופש העיתונות קריקטורות של הנביא מוחמד בעירום. לפני התקיפה שמעו אותו צועק "אללה אכבר".

תיעוד מרגעי הירי בתוקף

אחרי הרצח, החשוד ברח לעיירה סמוכה ושם נורה למוות על ידי המשטרה לאחר שלא נענה לקריאות לעצור. תיעוד של רגעי המעצר ואזהרות השוטרים פורסם ברשתות החברתיות. כוחות הביטחון במדינה עצרו תשעה חשודים, בהם ארבעה מבתי משפחתו של התוקף, בחשד למעורבות באירוע. לפני כשבוע התלונן אחד ההורים על השיעור של המורה וקרא להוציא את הילדים מבית הספר. נוסף על כך, הוא קרא להפיץ את המידע בקרב על המוסלמים. התוקף הודה במעשה בטוויטר.

נשיא צרפת עמנואל מקרון הגיע לזירת האירוע ואף נועד עם חבריו של המורה שנרצח. "מדובר בפיגוע איסלמסטי מובהק", הצהיר הנשיא. "אחד מאזרחינו נרצח הערב כי חינך ולימד על חופש הביטוי. האומה כולה ניצבת לצד המורים. ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס הודיע כי ממשלתו תגיב בחומרה למעשה.

הנשיא מקרון בזירת הרצח, פריז. (צילום: אי-פי)

"על כולנו להתאחד. הם לא יצליחו לפצל אותנו כפי שהם רוצים. הבורות לא תנצח", הדגיש מקרון. עוד הבטיח כי הממשל, כוחות הבטחון ומערכת המשפט יפעלו בתקיפות כדי "לאפשר למורים לחנך אזרחים חופשיים". מנהיגת מפלגת הימין בצרפת, מארין לה פן, התייחסה אף היא לאירוע וכתבה כי מדובר ב"ברבריות בלתי נסבלת", והוסיפה: "האיסלם מנהל מלחמה נגדנו".

בהכנת הידיעה השתתפו מיכל רשף, גיא בריצמן וגדעון קוץ