סגר
צילום: יונתן זינדל ונתי שוחט, פלאש 90

יוצאים מהסגר: אלו ההקלות שהחלו היום

מקומות עבודה ללא קהל ומעונות יום וגני ילדים בגילי 6-0 ייפתחו • הורסה מגבלת היציאה מהבית למרחק של עד לקילומטר, ובוטל האיסור לבקר בבתים של אחרים - כל עוד הדבר עומד בכללי ההתקהלויות • בערים אדומות יימשך הסגר עד ליום רביעי בחצות
מערכת כאן חדשות
17 באוקטובר 2020
15:12
עודכן ב 06:54

לאחר יותר משבועיים של סגר, שורה של הקלות יחלו היום (ראשון) ברחבי הארץ. במסגרת ההקלות תתאפשר פתיחת מקומות עבודה ללא קהל ומעונות יום וגני ילדים בגילי 6-0. כמו כן, הוסר מגבלת היציאה מהבית למרחק של עד לקילומטר ובוטל האיסור לבקר בבתים של אחרים - כל עוד הדבר עומד בכללי ההתקהלויות: עד 20 איש במרחב פחות ועד עשרה בחלל סגור.

איסוף עצמי יתאפשר במסעדות ויחזרו האימונים לספורטאים במשחקי כדור בליגת העל. בין המקומות שייפתחו: שמורות טבע, גנים לאומיים וחופים, נוסף על הר הבית, הכותל המערבי וכנסיית הקבר - בהן תתאפשר תפילה בהתאם למתווה מיוחד. 

(צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

מערכת החינוך

משרד החינוך פרסם את מתווה הפתיחה של גני הילדים עד גיל שש, שעל פיו הפעילות בגנים תתקיים במשך שישה ימים בשבוע בכיתות מלאות. לא יתקיימו חוגים ותיאסר כניסת מפעילים חיצוניים. הגננות יחוייבו לעטות מסכות וגננות שירצו לעשות בדיקות קורונה לא יזדקקו להפניית רופא. הלמידה תהיה בכיתה האורגנית, בקבוצות מלאות עד 35 ילדים עם צוותי חינוך קבועים.

חוזרים ללימודים: כל מה שאתם צריכים לדעת

בצהרונים לא תהיה חובת קפסולות ויהיה אפשר למזג עד שלוש קבוצות כפי שהיה עד כה. בשבעת הימים הראשונים לחזרה, הורה יוכל ללוות את ילדו לגן. במסגרת זו, ניתן לאפשר להורה לשהות עם ילדו בתוך כיתת הגן למשך 10 דקות. לא תתאפשר שהייה של יותר מהורה אחד בכיתת הגן בו-זמנית. הורה עם סימני תחלואה לא יוכל לבוא לשטח הגן.

ערים אדומות 

בערים הללו הסגר יימשך עד ליום רביעי בחצות, אך החינוך לגיל הרך בגילי 6-0. תתאפשר כניסה ויציאה מהאזורים המוגבלים לתלמידי חינוך מיוחד, נוער בסיכון ומוסדות חינוך ורווחה שפעילותם הותרה. צוות בראשות שר האוצר יתכנס כדי לעגן תקנות שיגנו על עובדים מפני פיטורים בערים הללו. 

 (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)

רשימת הערים האדומות: בני ברק - מרחוב ז'בוטינסקי ודרומה לו; רכסים; אלעד; ירושלים - שכונות רמת שלמה (רובע 4), רמת אשכול, מעלות דפנה (רובע 5); מטרסדורף (רובע 9); ביתר עילית (מלבד אזורי התעשייה); מודיעין עילית (מלבד אזורי התעשייה).