הפגנה 18.10.20 בתל אביב
תומר נויברג, פלאש 90

"המשטרה מפחדת למלא את תפקידה": הילדים של יהלי סובול נפגעו בהפגנה בת"א

בת הזוג של סובול עדי גילת: "הרבה מקרי אלימות כלפי מפגינים ורק כתב אישום אחד? הממשלה המושחתת מנסה לזרוע פחד בעם" • ראש ענף חקירות במשטרה סנ"צ ולדמן: "מספר כתבי אישום נמצאים בהכנה - בעיקר מהאלימות של השבועות האחרונים"
איתי שיקמן
18 באוקטובר 2020
11:15

ריסוס הגז על מפגינים במחאה בתל אביב: ילדיהם הצעירים של הזמר והפזמונאי יהלי סובול נפגעו מריסוס הגז של השליח בן ה-19. בת זוגו של סובול, השחקנית עדי גילת הגישה תלונה למשטרה. בשיחה עם כאן חדשות אמרה: "האלימות הזו היא תוצאה של הסתה, מדיניות ואנרכיה מטורפת".

בפוסט בפייסבוק כתבה גילת: "יותר ויותר מקרי אלימות כלפי מפגינים בשנה האחרונה ורק כתב אישום אחד שהוגש? איך יתכן? יתכן כשהממשלה המושחתת מנסה לזרוע פחד בעם. וואלה לא הצליח איתנו".

ראש ענף חקירות במשטרה סנ"צ רועי ולדמן הגיב הבוקר בכאן רשת ב על אירועי האלימות נגד המפגינים: "בוצעו לא מעט מעצרים, היינו בכל המקומות הללו ונמשיך להגן על מי שממש את זכותו". בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון הוסיף סנ"צ ולדמן כי "ישנם מספר כתבי אישום שנמצאים בהכנה - בעיקר מהאלימות של שלושת השבועות האחרונים. אנחנו מוטרדים מהפילוג בחברה - הקורונה מגבירה זאת".

האזינו לריאיון עם סנ"צ ולדמן

על האכיפה בהפגנות אמש אמר ראש ענף חקירות במשטרה: "הרוב המכריע של ההפגנות היה על פי חוק, אך ראינו גם לא מעט הפרות - התגודדויות והתקהלויות - ועל כך חולקו דוחות. כמו כן, היו תשעה עצורים בעיקר מהתהלוכות - שנעו ללא אישור. על מנת לאבטח את התהלוכות נדרש לפנות למשטרה לקבלת אישור".

שלושה גברים נעצרו אמש בחשד לריסוס גז מדמיע על מפגינים בחיפה, וארבעה נעצרו בתל אביב. אדם נעצר בחשד שריסס גז מדמיע לעבר מפגינים ברחוב נורדאו בעיר, גבר בן 54 נעצר בחשד להכאת מפגין ברחוב קויפמן ושני גברים, אחד מהם קטין, נעצרו בחשד לריסוס גז מדמיע על מוחים ברחוב יפת. בהפגנה שנערכה בקרית אתא דיווחו המפגינים על אבן שנזרקה לעברם, ובהפגנה ברמת גן רוסס גז מדמיע על המשתתפים, בשני המקרים לא דווח על עצורים בחשד למעשים.

בתוך כך, תנועת הדגלים השחורים תבצע היום חלוקת דגלים שחורים ושלטים היום במחסום בז'בוטינסקי-רבי עקיבא בבני ברק, החל מהשעה 12:00.