מתוך התיעוד

בניגוד להנחיות: מסיבת בר מצווה בהשתתפות רבים בבני ברק

המסיבה התקיימה במבנה תלמוד תורה "פרי חדש" ביום חמישי האחרון. כשהגיעה המשטרה למקום - המוזיקה כובתה, השוטרים עזבו והמשתתפים ברחו החוצה
דניאל אלעזר
18 באוקטובר 2020
12:35

תיעוד מהפרות הסגר בבני ברק: מסיבת בר מצווה בהשתתפות מוזמנים רבים התקיימה בניגוד להנחיות במבנה תלמוד תורה "פרי חדש" ביום חמישי האחרון, כך פורסם היום (ראשון) בכאן חדשות. כשהגיעה המשטרה למקום - המוזיקה כובתה, השוטרים עזבו והמשתתפים ברחו החוצה.

חבר מועצת העיר, שלומי בן ששון אמר לכאן חדשות: ״כולם מדברים על החזרת האירועים לאחר הסגר, אף פוליטיקאי לא אומר בפה מלא שהם מעולם לא הופסקו. הבריאות שלנו והכלכלה של כולנו ממשיכות להיפגע בשם הפוליטיקה הקטנה״.

זאת אינה הפעם הראשונה שבמקום עורכים אירועים בניגוד להנחיות. גם לפני מספר חודשים, כפי שפורסם בכאן חדשות - קיימו בגג המבנה של תלמוד התורה המדובר אירוע רב משתתפים, על אף האיסור. ראש מוסד תלמוד התורה, הרב רפאל אלישע אמר בפעם הקודמת כי עבור האירועים נגבה תשלום של 500 שקלים וציין שהוא יפסיק לקיים אותם.

הרב רפאל אלישע, ראש תלמוד התורה ״פרי חדש" מאשר שהתקיימה ביום חמישי חתונה ולא בר מצווה במבנה התלמוד, ואומר בשיחה עם כאן חדשות: ״מה הבעיה? היה מקום פתוח, נתתי הוראה לעשות במקום ולא על הגג. האירוע היה בחדרים פתוחים, בכיתות פתוחות. זה אסור? זה משהו קטן מאוד, לא בשמיים. כיתות פתוחות, חלונות פתוחים. אנשים היום נאבקים על כל מקום שאפשר לעשות גם שמחה קטנה. זה מביא גרושים. לפת לחם אנחנו הגענו. האולם סגור. בתלמוד תורה זה משהו פתוח״. 

ממשטרת ישראל נמסר: עם קבלת הדיווח, שוטרים הגיעו למקום ומצאו שהוא סגור ונעול ולא אותרו בו אנשים. המשטרה קוראת לכלל הציבור לקיים את התקנות במלואן במטרה לבלום את התפשטות הנגיף.