המלצרית שהתלוננה

נסגר התיק נגד הבכיר לשעבר במערכת הפוליטית שנחשד שהטריד מינית מלצרית

הפרקליטות החליטה על כל מחוסר ראיות מספיקות ולאחר שימוע • הודעה נמסרה למתלוננת ולבאי כוחו של הבכיר
צח שפיצן
18 באוקטובר 2020
17:04

הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) על סגירת התיק נגיד הבכיר לשעבר במערכת הפוליטית, שנחשד שהטריד מינית מלצרית. לפי הפרקליטות התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות נגדו ולאחר שימוע. הודעה על כך נמסרה גם למתלוננת. 

בחודש יוני האחרון נחקר הבכיר במשטרת לב תל אביב בעקבות התלונה שהגישה נגדו הצעירה. בריאיון ראשון לכאן חדשות תיארה המלצרית את שאירע. במקרה אחד, סיפרה המתלוננת, כשהגישה לשולחן יין וזה נשפך, אמר לה, לדבריה: "מה זה, יש לך שפיכה מוקדמת?". לאחר מכן כשפגשה בו סמוך לשירותים אמר לה: "מה, מתבודדים בשירותים?". המלצרית סיפרה כי ניסתה להסיט את הנושא, ואז התקרב אליה הגבר והחל לעסות אותה, אך היא נרתעה וזזה. אז, לטענתה, אחז לה בידיה ונישק אותה בלחי. לדבריה, שכשהגיעה לביתה אחרי המשמרת פרצה בבכי. 

כחודש לאחר מכן נערך עימות בין השניים בחקירה. המלצרית הטיחה את הדברים שאמר לה הבכיר וטענה כי עשה לה מסאז', חיבק אותה ונישק אותה – בניגוד לרצונה. הבכיר לשעבר אישר חלק מהעובדות והכחיש את האמירות בעלות האופי המיני וטען כי לא היו לו כוונות מיניות. עוד עלה מהעימות כי בידי המשטרה עד שתומך באחת האמירות הללו שמיוחסות לאותו הבכיר. החוקרת שאלה את הבכיר האם הוא נוהג לנשק אנשים שאינו מכיר והוא ענה בחיוב וכי עשה זאת ללא מעט מלצריות במסעדה.

בעימות נאמר, בין היתר, על ידי המלצרית: "אתה פשוט שקרן, אתה חתיכת חלאה, תתבייש בעצמך. בשירותים הוא אמר לי אז מה מתבודדים פה בשירותים?". הבכיר לשעבר טען מנגד, בין היתר: "אמרתי זה כיף לחזור מהבדידות, מהקורונה. אמרתי משהו על זה שחזרנו. לא עשיתי לה שום מסאז', הנחתי לה את הידיים על הכתפיים".