אנגלמן
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נפוטיזם והתנכלויות: דוח המבקר על תאגידים ממשלתיים ורשויות מקומיות

בוועד העובדים של רשות שדות התעופה יושבים שלושה בני משפחה • 17 רשויות מקומיות לא מינו מבקר • גזברים ברשויות ערביות סובלים מהתנכליות • עלייה של עשרות אחוזים בתלונות על התחבורה הציבורית בירושלים
צח שפיצן
19 באוקטובר 2020
15:59

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, מצביע על שורת ליקויים ברשויות המקומיות – המבקר המתפרסם היום (שני) והעוסק בין השאר ברשויות, בתאגידים הממשלתיים ובשורה של נושאי כלכלה, תחבורה ואיכות סביבה מצא המבקר כי בשנים 2015 עד 2017 לא מונו מבקרים ב-17 רשויות מקומיות. ב-9 רשויות לא כיהן מבקר במשך שלוש שנים ברציפות. עיון בכ-90 דוחות ביקורת שנכתבו בין השנים 2015 ו-2018 העלה כי 21 מתוכם התאפיינו בדלות חומר.

לדוח מבקר המדינה על מוכנות צה"ל לאיום כימי וביולוגי

לדוח מבקר המדינה על מצב ניצולי השואה ונושאי כלכלה

המבקר בדק גם פניות של היועצים המשפטיים למשרד הפנים ומצא כי 50% מהפונים לא קיבלו לטענתם את הסיוע שלו קיוו ממשרד הפנים. עוד מצא המבקר כי גזברי מועצות מקומיות במגזר הלא יהודי מתקשים למלא את תפקידם בשמירה על מסגרת התקציב ואף סובלים מהתנכלות בתפקידם.

המבקר מצביע עוד על שורת ליקויים ברשות שדות התעופה ובהם מינוי קרובי משפחה. בין השאר נמצא בדוח המתפרסם היום (שני) כי בוועד העובדים מכהנים שלושה בני אותה משפחה. שני אחים ואחיינם. הגם שהנושא הוצג כליקוי בדוחות קודמים הוא לא תוקן.

עלייה של 30% בתלונות על התחבורה הציבורית בירושלים

המבקר בחן את סוגיית התחבורה הציבורית בבירה ומצא כי בזמן שבשנת 2017 התקבלו כמעט 4,000 תלונות, בשנת 2018 הגיע מספר התלונות לכ-5,100. המבקר מצא כי על אף ירידה באחוז הנסיעות שלא בוצעו בקווי האוטובוס, שיעורן עדיין כפול שניים מהממוצע הארצי והוא עמד בשנת 2018 על 5.1% לעומת 2.4% בממוצע ברחבי הארץ. 200 נהגי אוטובוס חסרים בירושלים כדי לבצע את מספר הנסיעות הנדרש.

עוד עלה מהדוח כי על אף שירושלים היא העיר הגדולה ביותר בישראל ההשקעה בתחבורה הציבורית היא הנמוכה ביותר לעומת תל אביב וחיפה. בתל אביב עומדת ההשקעה בתחבורה הציבורית על כ-7,600 שקלים לתושב, ואילו בחיפה 6,700 שקלים.

עוד מצביע המבקר על העדר תשתיות תומכות לתחבורה ציבורית כגון נתיבים מועדפים לתחבורה ציבורית, חניוני לילה, מסופי נוסעים ומסופי תפעול. כמו כן בחלק משכונות העיר אין תכנון תשתיות לתחבורה ציבורית.

קו ירושלים - תל-אביב לא ערוך למצבי חירום

מבקר המדינה מתריע כי בקו הרכבת בין ירושלים לתל אביב לא נערך תרגיל מסכם לתיקון ליקויים בתרגילי ארגוני החירום במתווה הרכבת ובתחנת נבון בירושלים. הוא קובע כי קיים חסר בציוד מד"א, כי צפויים קשיים בפינוי נפגעים מהמפלס התחתון לעליון וכי לא הוסדרה מערכת הקשר בין גופי ההצלה והחירום.

כמו כן מצא המבקר כי עד כה לא הושלמה רכישת רכבי החירום המותאמים לקו הרכבת הכולל מנהרות ארוכות. רק הכבאות התקדמה ברכישת הרכבים אך הספקתם מתעכבת בשל משבר קורונה.

קו הרכבת הופעל במתכונת הרצה בלי שהוכחה אמינות רצויה ולכן הדבר הוביל לביטול של 2.6% מהנסיעות בממוצע בקו בין אוקטובר 2018 לדצמבר 2019. זאת לעומת ממוצע של 0.5% בשאר הקווים ברחבי הארץ.

באשר לפרוייקט חשמול הרכבת נמצאו עיכובים שהובילו לכך שצפי השלמת החשמול יהיה בשנת 2025, במקום בשנת 2019. כמו כן עד מאי 2020 חושמלו כ-13% מהפרוייקט- 64 ק"מ מתוך 480. הדחייה בהפעלת פרוייקט החשמול עולה למדינה מאות מיליוני שקלים בכל שנה.