אדלשטיין
צילום: לע"מ

אדלשטיין מעריך: בתוך שבוע - הערים שיצאו מהסגר יחזרו להיות אדומות

חזרה ללימודים?שר הבריאות לכאן רשת ב: הכיוון חיובי - יהיו קפסולות בכיתות א'-ב' • גמזו: כל אדם יוכל להיבדק לקורונה - גם ללא הפניית רופא
שלי וגואטה
20 באוקטובר 2020
17:42

"בעוד 10-7 ימים כל הערים הכתומות כמו ביתר עילית ומודיעין עילית יחזרו להיות אדומות", כך העריך הערב (שלישי) שר הבריאות יולי אדלשטיין בריאיון לכאן רשת ב. לדבריו בתוכנית "שלי וגואטה", "הערים האדומות כרגע לשמחתי יצאו מהסגר. אני מקווה שזה יישאר כך, אך אני בספק".

אדלשטיין הוסיף כי הממשלה "בעיצומו של דיון על מתווה החזרה ללימודים", והסביר כי הדיון בקבינט הקורונה נדחה למחר בשל הרצון ליישב את המחלוקת בין משרד הבריאות לבין משרד האוצר בסוגיית הלימודים בכיתות א' ו-ב'. "ביקשתי לקבל עוד כמה שעות לדון בינינו, דווקא מסתמן כיוון חיובי. אנחנו מדברים על היערכות נכונה - כן קפסולות בכיתות א'-ב', אני לא מתכוון לחזור על טעויות העבר", הבהיר.

על פתיחת תלמודי התורה במגזר החרדי אמר השר כי אין אכיפה מספקת. "לצערי חולקו קנסות בודדים. מתנהל דיון משפטי סביב אפשרות של שלילת תקציבים מהמוסדות האלה", אמר. "זה המצב והוא כאוב נורא, אבל כבר אמרתי שאני מנסה למצוא את הגורם שיעשה שם את האכיפה. אני לא רוצה שוטרי יס"מ שיפרצו, אבל לתת קנס אפשר. המפלגות שאיתי בקואליציה מבינות טוב מאוד את הבעייתיות במצב הזה".

גמזו: כל אדם יוכל להיבדק לקורונה - גם ללא הפניית רופא

קודם לכן אמר ממונה הקורונה, פרופסור רוני גמזו, בתדרוך על מצב התחלואה כי "אנחנו צריכים להגיע ל-1,000 נדבקים ביום כדי לאפשר את המשך פתיחת מערכת החינוך". כמו כן, הוא הבטיח בדבריו כי כל אדם יוכל להיבדק לקורונה - גם ללא הפנייה מרופא. לדבריו, "אנחנו יוצאים מהמצב של ערים אדומות, אבל זה לא אומר שזאת זריקת הרגעה. אנחנו בוחנים כל עיר, גם על אחוז הבדיקות החיוביות ועל יחס ההכפלה. בשיא רוב הערים היו בשיעורי הכפלה גבוהים".