יירוט כיפת ברזל

בתגובה לירי הרקטה לישראל: חיל האוויר תקף ברצועת עזה

מטוסי קרב תקפו תשתית תת-קרקעית של חמאס בדרום הרצועה • מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה, התרעת צבע אדום נשמעה ביישובי עוטף עזה • שעות ספורות קודם לכן חשף צה"ל מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל
איציק זוארץ
20 באוקטובר 2020
20:59
עודכן ב 23:28

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה (שלישי) תשתית תת קרקעית של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לירי רקטה לעבר ישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה, כשקודם לכן נשמעה התרעת צבע אדום בכמה יישובים במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב.

שעות ספורות לפני, צה"ל הודיע על חשיפת מנהרת טרור מרצועת עזה שחדרה לשטח ישראל. המנהרה נחפרה בדרום הרצועה באזור חאן יונס, ואותרה הודות למכשול התת קרקעי בגבול הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי טרם ידוע מי עומד מאחורי המנהרה, אך הבהיר כי חמאס אחראי לנעשה ברצועה. 

ביום שישי האחרון שוגרה רקטה מרצועת עזה לישראל ונפלה בשטח פתוח, צה"ל לא תקף ברצועה בתגובה. לא היו נפגעים או נזק ומאוחר יותר אותרו שרידיה. בתקופה האחרונה יש מגעים בין ישראל לחמאס בנוגע להסדרה ארוכת טווח. בחמאס ממתינים גם למענק הקטרי המוגדל. בצה"ל הבהירו היום כי אין קשר בין איתור המנהר לבין אי התגובה לירי הרקטה ביום שישי.

שר הביטחון בני גנץ אמר היום, לאחר שהותר לפרסום איתור המנהרה: "גם בימים שנראה שהדרום שקט - מתחת לפני השטח ארגוני הטרור ממשיכים במאמציהם לפגוע באזרחי ישראל ובריבונותה. כוחות צה"ל פועלים בנחישות מול איומי הטרור, וגילו היום מנהרת טרור משמעותית שחדרה לשטח ישראל, אך לא חצתה את המכשול שהקמנו. גילוי המנהרה הוא עדות ליכולות המודיעיניות והטכנולוגיות של צה"ל, שימשיך לפעול מול האיומים ולפגוע ביכולות ארגוני הטרור בזמן ובמקום שאנחנו נחליט".