שר הביטחון בני גנץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ על המתיחות בדרום: "לא בלון ולא רקטה - שום דבר לא מקובל"

שר הביטחון בכאן רשת ב: "קורא לאזרחי הדרום להמשיך בחייהם, צה"ל שומר עליהם. אותי זה צריך להדאיג, אתם יכולים להיות בשקט" • על התקיפה המיוחסת לישראל בסוריה: דברים קורים, אנחנו פועלים בכל החזיתות. לא ניתן לאיראן להתבסס בגולן • הרמטכ"ל כוכבי על חשיפת המנהרה בגבול עזה: היא הייתה נכס מאוד משמעותי לאויב
הבוקר הזה
21 באוקטובר 2020
07:45
עודכן ב 13:02

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התייחס היום (רביעי) להתפתחויות הביטחוניות בגזרת עזה ולדיווחים מסוריה כי צה"ל תקף במדינה, ואמר: "שינינו את מדיניות הפעולה מול רצועת עזה ודברים לא עוברים ללא תגובה. אני לא עובד אצל חמאס, אני מגיב לפי השיקולים שלי. המשוואה שונתה - לא בלון ולא רקטה, שום דבר לא מקובל".

האזינו לריאיון המלא עם שר הביטחון בני גנץ, בכאן רשת ב

גנץ התייחס בדבריו לתקיפה המיוחסת לישראל הלילה בסוריה ואמר: "אני לא נכנס למי ירה על מה בלילה. לא ניתון לגורמי טרור מטעם חזבאללה או איראן להתקמם בגבול רמת הגולן ונעשה מה שנדרש כדי לדחוק אותם משם. אנחנו עושים את זה בצורה עקבית". כשנשאל אם זה מה שישראל עשתה הלילה בסוריה? השיב: "דברים קורים". 

בריאיון לאריה גולן בתוכנית "יומן הבוקר" בכאן רשת ב ביקש גנץ להרגיע את הציבור ואמר: "אני קורא לאזרחי הדרום להמשיך בחייהם, צה"ל שומר עליהם. אותי זה צריך להדאיג, אתם יכולים להיות בשקט". "אני עסוק כל יום בביטחון של המדינה בכל החזיתות - מה שקורה גם בדרום גם בצפון וגם במה שקשור בקורונה", הוסיף גנץ.

בריאיון התייחס גנץ גם למשבר ההולך ומחריף עם הליכוד, שבמרכזו הקרב על התקציב, ואמר "כל המשאבים של האוצר ושל מדינת ישראל צריכים ללכת לתכנון תקציב 2021 ולקידומו. לא באתי לשרת את נתניהו, באתי לשרת את אזרחי ישראל".

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, התייחס היום בביקור בבית החולים רמב"ם למתיחות הצבאית ביממה האחרונה. "24  השעות האחרונות הן של פעילות מבצעית בכל הגזרות, שמזכירות לכולנו שאנחנו עם אתגרים רבים חוץ מהקורונה ואנחנו נחושים לטפל בהם". על חשיפת המנהרה בגבול עזה אמר כוכבי: היא הייתה נכס מאוד משמעותי לאויב.


ביום שני הצהיר גנץ לראשונה כי אם אישור התקציב לא יקודם, כחול לבן תפרק את הממשלה. בליכוד הצהירו מנגד כי הם לא מוכנים להתפשר ודוחפים לאישור תקציב 2020 לשבוע בלבד. 

בנושא פרשת הצוללות אמר גנץ כי "פרשת הצוללות בהחלט חמורה ואני לא מזלזל בה. בהמשך השבוע תגמר הבחינה של הסיפור הזה להקים ועדת בדיקה. אני לא רוצה להתעסק בפוליטיקה של הצבעות".

היום צפויים באופוזיציה להעלות שתי הצעות להקמת ועדות חקירה פרלמנטריות, אליהן מתנגדות הליכוד וכחול לבן. שתי המפלגות הגיעו להסכמה לפיה כחול לבן תסייע להפיל את ועדת החקירה בנושא הצוללות, ואילו הליכוד יסייע להפיל את ועדת החקירה בעניין מערכת המשפט. רק בשבוע שעבר אמר יו"ר כחול לבן כי הוא בוחן אפשרות להקים במשרד הביטחון ועדת בדיקה לפרשת הצוללות.