יוסף חיים ובתו צליל לפני השחרור לשיקום, אתמול
צילום: באדיבות המשפחה

"בנאדם חי-מת": בן 55 שחלה בקורונה והורדם 4 חודשים - שוחרר מביה"ח

יוסף חיים דבוש שאושפז סה"כ במשך 7 חודשים: כשהתעוררתי שאלתי את אשתי: מה עם ליל הסדר? קנית מצות? היא אמרה לי – איזה לילה סדר, אנחנו כבר בתשעה באב" • בתו צליל: "יותר מפעם אחת אמרו לנו הרופאים שיש לו שעות ספורות"
אסף פוזיילוב
21 באוקטובר 2020
09:00

יוסף חיים דבוש בן ה-55 היה בריא לחלוטין עד שנדבק בקורונה כשבישראל ובעולם בקושי הכירו בכלל את המחלה. אתמול (שלישי) בתום שבעה חודשי אשפוז וארבעה חודשים בהם היה מורדם, שוחרר לשיקום. "כשהתעוררתי שאלתי את אשתי 'מה עם ליל הסדר? קנית מצות?' היא אמרה לי – 'איזה לילה סדר, אנחנו כבר בתשעה באב'. לא ידעתי שאני ארבעה חודשים מורדם. אתה מדבר עם בנאדם חי-מת", סיפר לכתב כאן חדשות.

דבוש, עובד חברת חשמל באשדוד ואחד הנדבקים הראשונים בנגיף, אושפז בבית החולים אסותא באשדוד ואז הועבר לבית החולים בתל השומר בעקבות סכנה לחייו, אז חלה התדרדרות במצבו, תוך יומיים הריאות והלב שלו קרסו, והוא חובר למכונת מכונת לב – ריאה אקמו. "אני מוגדר נס רפואי. עד לפני שבעה חודשים הייתי הר אדם - בריא לחלוטין בלי שום מחלות רקע ואז תקפה אותי הקורונה בצורה חזיתית", שיתף דבוש.

בתו של דבוש צליל סיפרה לכאן חדשות: "בתוך יום הוא הורדם ובתוך יומיים גם הונשם. יותר מפעם אחת אמרו לנו הרופאים שיש לו שעות ספורות. אנחנו חוגגים את היום הזה, בדיוק שבעה חודשים מהרגע שאושפז".

בתום השיחה איתו ביקש דבוש להעיבר מסר לציבור: "אני המום לחלוטין ממכחישי קורונה. הקורונה עשתה לי שמות בגוף. אם זה יועיל לבנאדם אחד – דיינו. לא לחשוב שזה צחוק ילדים, לשמור מרחק ומסכות".