המועדונית

"אטימות מוחלטת": מועדונית לקשישות בבני ברק תפונה לטובת ישיבה

מועדונית "מופת" נמצאת על שטח פרטי • הנשים טוענות שהעירייה אינה מספקת להן מבנה חלופי • לפני כשלוש שנים תמך משרד הרווחה בשיפוץ המקום, תמורת התחייבות של העירייה להפעילה עד סוף שנת 2022 • גורם בעירייה: "אי אפשר לזרוק קשישים לרחוב, הפוליטיקה בעיר יותר חזקה מהכול"
איתי שיקמן
21 באוקטובר 2020
11:21

מועדונית "מופת" לקשישות ברחוב הרב לוין בבני ברק, הנמצאת על שטח פרטי, צפויה להיות מפונה מן המבנה, כדי לפתוח במקום ישיבה, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. הנשים טוענות כי העירייה אינה מספקת להן מבנה חלופי. לפני כשלוש שנים תמך משרד הרווחה בשיפוץ המועדונית, תמורת התחייבות של ראש העיר דאז חנוך זייברט וגזבר העירייה אהרון אדלר, שמכהן בתפקיד גם היום להפעילה עד סוף שנת 2022.

רותי אירנשטיין, בת 70 המתגוררת בעיר סיפרה לליאת רגב כי "אני הולכת לשם כ-14 שנים. יש במועדונית פעילות ותעסוקה זה מאוד נחמד ודואגים לנו שם. פתאום קיבלנו צו פינוי באמצע פעילות. יש שם 120 נשים".

יעקב וידר יו"ר סיעת הליכוד בעייריה אמר לליאת רגב כי "מדובר במקום שמפעיל עשרות נשים שחלקן ניצולות שואה ואחת מהן דיברה איתי בבכי. המקום נותן להן תקווה ותעסוקה בימים הקשים האלה - זו אטימות מוחלטת".

גורם בעירייה תקף בחריפות את התנהלות הנהגת העיר, ובשיחה עם כאן חדשות אמר כי "אי אפשר לזרוק קשישים לרחוב. כבר חצי שנה אנחנו מתריעים על המצב, אבל הפוליטיקה בעיר חזקה יותר מהכול".

מעיריית בני ברק נמסר: "לצערנו בעת האחרונה דורשת העמותה לממש את חזקתה בנכס אולם הרשות פועלת בכל דרך להמשיך את פעילות המקום או לחילופין כמוצא אחרון - למצוא מקום חילופי תואם. בשלב זה הפינוי אינו על הפרק והרשות פועלת בכל דרך להמשיך את הפעלת המקום באופן רציף ככל שביכולתה".