איטום החדר, בן יגאל
צילום: דובר צה"ל

צה"ל אטם את חדרו של המחבל שהרג את עמית בן יגאל; אביו: בבוקר כבר הרסו את האטימה

לאחר שבית המשפט קבע בצו שאין להרוס את הבית בו התגורר נד'מי אבו בכר, אולם ניתון לאטום את החדר בו התגורר, ביצעו כוחות צה"ל את האיטום. אולם לדברי אביו, נשלחו אליו תצלומים מן הבית, שמראים כי האטימה כבר נפתחה. "הצילומים האלה שוברים לי את הלב", אמר
כרמלה מנשה ומשה שטיינמץ
21 באוקטובר 2020
12:39

כוחות צה"ל אטמו לפנות בוקר (רביעי) את החדר בו התגורר המחבל נד'מי אבו-בכר בכפר יעבד, שביצע את הפיגוע בו נהרג לוחם גולני עמית בן יגאל. אולם האיטום לא החזיק זמן רב. אביו של החייל, ברוך בן יגאל, סיפר כי מתצלומים שנשלחו אליו נראה כי בני הבית פתחו את האטימה שביצע צה"ל. "הצילומים האלה שוברים לי את הלב, אנחנו לא מחפשים נקמה כי אם הרתעה", אמר אביו של החייל.

"אחרי שצה"ל אטם את החדר ויצא מהכפר, הפלסטינים הרסו את האטימה", אמר בן יגאל. "שלחו לי צילום של ההריסה ואני נחרד ולא מופתע. זה נידבך נוסף בכירסום המאבק בטרור. אין פה שום הרתעה. אני מקווה שעכשיו יוציאו צו חדש לאטימה של כל הבית".

דובר צה"ל מסר הבוקר כי האטימה בוצעה לאור החלטת בית המשפט העליון אשר ביטל את צו ההריסה שהוצא ביחס לבית המחבל, תוך שקבע כי שמורה הסמכות להמיר את צו ההריסה בצו לאטימת החדר בו התגורר המחבל.