זכרון יעקב
צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

ראש מועצת זכרון יעקב וסגנו חשודים בעבירות בנייה

השניים חשודים שביצעו בנייה לא חוקית בבתיהם ומסרו דיווחי כזב במטרה להסתיר את הנושא. ממועצת זכרון נמסר: מדובר בחקירה שנולדה מתוך רצון לפגוע פוליטית בראש המועצה וסגנו
חן ביאר
21 באוקטובר 2020
15:32

בתחילת השבוע פשטו פקחים על ביתו של ראש המועצה המקומית זכרון יעקב זיו דשא, ועל ביתו של סגנו מאיר ואנונו, בחשד שהשניים ביצעו בנייה לא חוקית בבתיהם ומסרו דיווחי כזב במטרה להסתיר את הנושא. נגד השניים נפתחה חקירה של הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה. ראש המועצה הכחיש היום (רביעי) את החשדות בריאיון לכאן רשת ב. 

במקרה של ראש המועצה נבדק אם בנה חדר מגורים על חשבון שטח המוגדר כחנייה לכלי רכב. במקרה של סגנו נבחן אם בנה שלא כדין קומת מרתף. דשא הסביר היום: "יש לי מקום חנייה, זה נכון שיש בו שולחן פינג פונג ופרקט מעודפים שנותרו לי, וגם מזגן כי הילדים משחקים בקיץ. אבל לא מדובר בעבירת בנייה ויכול לחנות שם כלי רכב". 

עוד הוסיף ראש המועצה: "יש פנייה ליועץ המשפטי לממשלה עם טענה לניגוד עניינים של יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה - שמנהלת את החקירה - וזו הסיבה לפתיחת החקירה הפוליטית הזאת". במועצה המקומית זכרון יעקב מכחישים שבוצעו עבירות בנייה בבתיהם של השניים וטוענים כי מדובר בחקירה שנולדה מתוך רצון לפגוע פוליטית בראש המועצה וסגנו.