נבחרת הנשים נגד אלימות כלפי נשים
צילום: ההתאחדות לכדורגל

"מצב לא אופטימלי, אבל מרגש": נבחרת הנשים בכדורגל מתכוננת לדנמרק

שחקנית הנבחרת לי פלקון לכאן חדשות על הצערת הנבחרת: "מקווה שזה תהליך שיצליח לשים אותנו במיקום יותר טוב"
ליאן וילדאו
21 באוקטובר 2020
16:17

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל תחזור הערב (רביעי) לפעילות בין-לאומית בפעם הראשונה מאז חודש מארס. הנבחרת תתארח בדנמרק במסגרת המחזור השמיני של מוקדמות יורו 2021. לנבחרת אין אמנם סיכויים להעפיל לטורניר היורו הנוכחי כאשר היא ממוקמת מקום הרביעי בבית ב', אבל תחת הדרכתו של המאמן גבי בורשטיין, מנסים כעת לבנות שם את הבסיס לטורנירים הבאים ולסגל זומנו שש שחקניות בזימוני בכורה: ויטל כץ, מריה אלמסרי, קרן מרום, אירנה קוזנצוב, רעות מיכאלי ונעה סלימהוג'יץ. הן מצטרפות לוותיקות בנבחרת כמו קארין סנדל ולי פלקון.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בריאיון בתוכנית "בחצי היום, בכאן רשת ב סיפרה פלקון על התחושות לחזור לשחק: "הליגה הייתה מושבתת בעצם ממארס, יש פה שילוב של גם חזרה לזירה הבין-לאומית וגם חזרה בכלל למשחק. יש בהחלט מצד אחד התרגשות וגם שני זה לא המצב האופטימלי".

היא התייחסה למשחק מול נבחרת דנמרק הנחשבת החזקה בבית שניצחה את כל שבעת משחקיה, כולל 3-0 על הנבחרת בישראל: "דנמרק מאוד חזקה, הן בעיקר מתאפיינות בפיזיות שלהן. אנחנו מחוץ לתמונה של ההעפלה אבל זו נבחרת חדשה, צוות האימון מנסה להעביר תהליך ודרך שיהיו לשנים קדימה. באמת לשחק כדורגל ולא רק להסתגר ולעשות הגנה ברוב המשחק מה שלפעמים יצא לנו לעשות".

באשר לתחושות ולצפי לקראת המשחק אמרה פלקון: "הנבחרת התחברה ממש לא מזמן, כי יש המון שינויים מהנבחרת שהתחילה את הקמפיין. הצטרפו המון בנות צעירות שאמורות להיות הדור שיוביל את הנבחרת בעוד כמה וכמה שנים, יש פה בעצם שילוב של כמה דורות ואני באמת מקווה שזה איזשהו תהליך שקדימה יצליח לשים את הנבחרת במיקום יותר טוב וספציפית למשחק אני מקווה שבאמת הכול יתחבר ונצליח לעשות תוצאה טובה, לשם אנחנו שואפות. ההכנה היא לא אופטימאלית כי אנחנו ללא משחקים, אבל מבחינת מה שהצלחנו להוציא, אימונים טובים עם כל המצב שמסביב, זה הכי טוב שיכולנו להוציא".

את פתיחת האימון המסכם אמש, הקדישו השחקניות והצוות המקצועי למחאה על האלימות הגואה נגד נשים והצטלמו עם שלטים שקראו בין השאר "חייבים להציל את נרצחת הבאה בתור", ו"דם נשים אינו הפקר".

לדברי פלקון מדובר במסר מאוד חשוב לנבחרת שמייצגת את ישראל ובעיקר לנו כנשים. "אין מקום לאלימות נגד נשים וזה כבר הגיע למקום שאי אפשר להמשיך ככה. מגבות את כל הנשים שחוות אלימות ומקוות שיהיה עתיד טוב יותר", סיכמה פלקון.

בד בבד, הודיע אמש משרד התרבות והספורט על תיקון מה שהוגדר כ"טעות סופר", שבה הושמטו הליגות הלאומיות לנשים בכדורגל וכדורסל מהאישור של משרד הבריאות לחזור לאימונים. כעת תוקן העיוות והאישור זהה לליגות הגברים והנשים. הילה קניסטר בר דוד, יו"ר ראש מנהלת העל בענפי הכדור לנשים מסרה: "שמה שסופסוף הצלחנו בשיח משותף לפתוח באופן שווה לפעילות. מקווה שנמשיך מפה יחד עם משרד התרבות והספורט בשיתוף פעולה גם בנושאים התקציביים ליצירת תקציב מגדרי מאוזן המאפשר לקדם את ענפי ספורט הנשים בישראל".