היירוט בשמי אשקלון
צילום: קובי עטייה

שתי רקטות נורו לאשקלון ועוטף עזה, צה"ל תקף ברצועה

רקטה אחת יורטה ואחרת נפלה בשטח פתוח. מדובר בשיגור שני לעבר שטח ישראל מאז נחשפה מנהרת הטרור, ושלישי בתוך פחות משבוע. מצה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף אתר לייצור אמצעי לחימה ותשתיות תת קרקעיות של חמאס
כרמלה מנשה ואיציק זוארץ
22 באוקטובר 2020
22:20
עודכן ב 02:24

שתי רקטות שוגרו אמש (חמישי) לעבר אשקלון וסביבתה ולעבר עוטף עזה. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל בשמי אשקלון ואחת נוספת נפלה בשטח פתוח. מצה"ל נמסר כי בסך הכול זוהו שני שיגורים. לא דווח על נפגעים או נזק. בתגובה לירי הרקטות, צה"ל תקף הלילה יעדים של חמאס ברצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי מטוסי קרב וכלי טיס תקפו אתר לייצור אמצעי לחימה ותשתיות תת קרקעיות של הארגון: "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל והוא ערוך ומוכן לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ובריבונותה".

ביום שלישי חשף צה"ל מנהרה של ארגון הטרור חמאס שחדרה מרצועת עזה לשטח ישראל. אחרי חשיפת המנהרה שוגרה לעבר עוטף עזה - שיורטה. צה"ל תקף בתגובה תשתית תת-קרקעית של חמאס בדרום הרצועה. במערכת הביטחון העריכו כי אין קשר בין השיגור לחשיפת המנהרה ולא צפויה הסלמה כללית בשל כך.

המנהרה שנחשפה חדרה עשרות מטרים לשטח ישראל מרצועת עזה. היא נחפרה בדרום הרצועה באזור חאן יונס, ואותרה הודות למכשול התת קרקעי בגבול, שנבנה בשלוש השנים האחרונות ובנייתו צפויה להסתיים במארס 2021. זוהי המנהרה שצה"ל מאתר לראשונה מזה כשנה, והראשונה שאותרה בזכות המכשול. לפי ההערכות, היא נחפרה בעת האחרונה.

ביום שישי האחרון שוגרה רקטה מרצועת עזה לישראל ונפלה בשטח פתוח. צה"ל לא תקף אז ברצועה בתגובה. לא היו נפגעים או נזק ומאוחר יותר אותרו שרידיה. בתקופה האחרונה יש מגעים בין ישראל לחמאס בנוגע להסדרה ארוכת טווח. בחמאס ממתינים גם למענק הקטרי המוגדל.