המחאות נגד נתניהו, הערב בתל אביב ובירושלים
צילום: אבשלום ששוני, יונתן זינדל, פלאש 90

ההפגנות נגד רה"מ: 7 מעוכבים ועצורים בירושלים, 6 בתל אביב

באחד מהתיעודים מירושלים נראה שוטר לכאורה חונק מפגין • ראש ענף מבצעים של מחוז ירושלים: יצאו שתי תהלוכות של מוחים שלא מתואמות איתנו ויצרו סיכון. עצרנו אחד מהמארגנים על התססה וקיום תהלוכה מסכנת • מפגינה בחיפה התלוננה במשטרה כי אדם הכה אותה במקל שנשא דגל של הליכוד • בבאר שבע דיווחו מפגינים שהושלכו עליהם בקבוקי זכוכית מבניין סמוך
כתבי כאן חדשות
24 באוקטובר 2020
18:21
עודכן ב 00:45

ההפגנות נגד רה"מ נתניהו: המשטרה עצרה ועיכבה הערב (שבת) שבעה חשודים בהפרת הסדר הציבורי ובתקיפת שוטרים, לאחר עימותים שפרצו בין מפגינים לשוטרים בפינוי כיכר פריז בירושלים. במקום נכחו אלפי מפגינים. המשטרה פתחה בחקירה בעקבות סרטון שהגיע לידה, ובו נראה אחד המפגינים בתהלוכה כשהוא תוקף אדם אחר. בנוסף, בתיעוד מאחת הצעדות הספונטניות שבהן פתחו המפגינים בבלפור בירושלים, נראה שוטר, לכאורה חונק מפגין.


במקביל, לפחות שישה חשודים נעצרו או עוכבו באזור תל אביב בחשד לאלימות נגד מפגינים. שלושה צעירים בני 26 נעצרו בחשד שאיימו על מפגינים באמצעות שוקר בכיכר רבין בתל אביב. בהפגנה בתל אביב, בה נכחו מאות בני אדם, אמר הזמר אביב גפן כי הקורונה הציפה את הריקבון וחשפה את ההשפלה של המדינה כלפי אזרחיה. 

ראש ענף מבצעים של מחוז ירושלים סנ"צ אלון כלפון סיכם את ההפגנה בבירה, ואמר: "יצאו שתי תהלוכות של מוחים שטיילו בעיר וחזרו לפה. התהלוכות האלה שלא מתואמות איתנו יצרו סיכון, עצרנו אחד מהמארגנים על התססה וקיום תהלוכה מסכנת". במענה לשאלת כאן חדשות מדוע המשטרה מאפשרת את התהלוכות אם הן מסכנות את הציבור? השיב כי "הצעדות מתקיימות שלא באישור שלנו. אם יתאמו איתנו ויעמדו בתנאים שנציג - נשמח לאשר חלק מהן".

שליח של חברת וולט בן 18 נעצר לאחר שמפגינים טענו שניסה לדרוס אותם באופניו. אחד המפגינים טען שמדובר באותו שליח שתקף מפגינים בשבועות האחרונים. צעיר נוסף בן 18 נעצר בחשד שניסה להתפרץ לבמה ולהפריע לסדר הציבורי. כמו כן, קטין בן 17 נעצר בחשד להשלכת ביצה לעבר מפגינים ברחבת המדיאטק בחולון.

בתוך כך, מפגינה במרכז חורב בחיפה התלוננה במשטרה כי אדם שנסע ברכב לצד המפגינים תקף אותה במקל של דגל הליכוד מבעד לחלון הרכב. מפגינים מארגון הדגלים השחורים בבאר שבע אמרו כי נזרקו עליהם בקבוקי זכוכית מקומה גבוהה. שתי נשים נפגעו קל ולא נזקקו לטיפול. המפגינים טענו ששוטרים באו למקום, אך לא עלו לדירה שממנה נזרקו הבקבוקים.

עדכונים שוטפים מהמחאות ברחבי הארץ

ביום חמישי האחרון עשרות מפגינים הגיעו להפגנת ארגוני העצמאים שהתקיימה בכיכר רבין. באותו הזמן מאות מפגינים נגד ראש הממשלה מחו בכיכר הבימה ויצאו לתהלוכה לכיוון אבן גבירול. במהלך צעדת המחאה בתל אביב  תושב חולון בן 18 נעצר בחשד שתכנן לפגוע במפגינים נגד נתניהו. מהמשטרה נמסר כי החשוד רכב על קורקינט בקרבת המוחים, וכשהתבקש לעצור לצורך תשאול - השליך מברג על מנת להסתירו מהשוטרים. בחיפוש על גופו אותר גז פלפל.

השתתפו בהכנת הידיעה: דניאל אלעזר, איתי שיקמן וסולימאן מסוואדה