-
צילום: אי-פי

יו"ר סמסונג לי קון הי מת בגיל 78

בהודעת החברה נכתב: "היה איש חזון אמיתי שהפך את סמסונג מחברה מקומית, למעצמה טכנולוגית מובילה בעולם - מורשתו תהיה נצחית"
מערכת כאן חדשות
25 באוקטובר 2020
03:45

חברת סמסונג אלקטרוניקה הודיעה הלילה (ראשון) כי היו"ר לי קון הי מת בגיל 78 כשלצידו משפחתו. בהודעת החברה נכתב" "איש חזון אמיתי שהפך את סמסונג מחברה מקומית למעצמה טכנולוגית מובילה בעולם - מורשתו תהיה נצחית".

לי, שהפך את המשרד הדרום-קוריאני למעצמה טכנולוגית, נותר מרותק למיטה לאחר התקף הלב שעבר בשנת 2014. בנו, סגן יו"ר סמסונג אלקטרוניקה, לי ג'ה-יונג, עמד בראש החברה מאז התקף הלב 2014.

בהנהגתו של לי קון הי הפכה סמסונג ליצרנית הגדולה בעולם של סמארטפונים ושבבי זיכרון, והמחזור הכללי של החברה כיום שווה ערך לחמישית מהתוצר הגולמי של המדינה, מה שהופך אותה לשחקנית מכריעה בכלכלה המדינית. סמסונג היא ללא ספק הגדולה מבין הקונצרנים הנמצאים בשליטה משפחתית השולטים בעסקים בקוריאה הדרומית, הי סייעה בהפיכת המדינה מחברה הרוסה לכלכלה ה-12 בגודלה בעולם.

כאשר לי ירש את היו"ר של קבוצת סמסונג ב-1987 - שנוסדה על ידי אביו שהיה יצואן של דגים ופירות – החברה כבר הייתה הקונצרן הגדול ביותר במדינה, עם ענפי פעילות שנעו בין מוצרי אלקטרוניקה לבנייה. אולם היה זה לי שהפך את החברה לענקית טכנולוגיה עולמית. יחד עם זאת הוא יצא מהמתחם הפרטי שלו במרכז סיאול כדי לבקר במטה החברה לעיתים נדירות, מה שזיכה אותו כינוי "מלך הנזירים".

לי נכלא במשך חמש שנים ב-2017 לאחר שנמצא אשם בעבירות שוחד ובעבירות אחרות, אך שוחרר כעבור שנה לאחר שערעורו התקבל והוא זוכה מההאשמות החמורות ביותר.