-
צילום: Nutze meine Bilder respektvoll, Pixabay

שלוש אחיות שהותקפו מינית בידי רב תובעות ממנו 10 מיליון שקלים

הרב יהודה בן דוד מאשקלון, עבריין מין שהורשע בעבר, הורשע בבית המשפט העליון. הוא תקף במשך שנים את הילדות שהיו חלק מהקהילה שלו
אסף פוזיילוב
26 באוקטובר 2020
07:26

שלוש אחיות שהותקפו מינית במשך שנים בידי רב מקובל תובעות ממנו 10 מיליון שקלים, לאחר שהורשע בעליון, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הרב יהודה בן דוד מאשקלון, עבריין מין שהורשע בעבר, תקף במשך שנים את הילדות שהיו חלק מהקהילה שלו. אף אחת מהן לא ידעה שהוא פוגע גם באחותה.

בן דוד, בן 73, נחשב רב מקובל ונערץ, ביצע מעשים מגונים באחיות, בנות 9, 12 ו-14.5. לפני שלושה חודשים דחו שופטי העליון את ערעורו על גזר הדין: ארבע שנות מאסר. אחת האחיות, ליאת (שם בדוי) אמרה כי "העונש הזה לא מספיק. שום דבר לא יפצה על מה שהוא עשה לי ולמשפחה שלי. השנה הזאת עברה נורא, הידרדרתי מבחינה רפואית, בלימודים, הביטחון עצמי שלי ירד. גם האחיות שלי אותו דבר. היינו ילדות שצוחקות כל הזמן ועכשיו אנחנו עצובות". 

לאחר הפרסום, האם סיפרה: "נידו אותנו, נאלצנו לעבור דירה ואולי נצטרך לעבור שוב. קיללו אותנו, ירקו עלינו. אמרו דברים מאוד לא נעימים. אנשים שהיו איתנו 25 שנה והתנתקו פתאום מאיתנו". 

עורכת הדין אילת סבג, מומחית לנזיקין מסרה בתגובה לתביעה: "הסכום חושב על פי חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה לבנות 25%-10% נכות נפשית. למשפחה היה מאוד לא קל לחשוב על תביעת נזיקין. אין לי ספק שהבנות הן לא היחידות. הוא פגע לפני 20 שנים בבת משפחה שלו. הבת שלו כתבה בפוסט שגם פגע בחברה שלה, זה גם נכנס לתביעה. אני מאוד מקווה שזה יגרום לנפגעות אחרות ליצור איתי או עם המשטרה קשר".