אלירן מלול בהקראת כתב האישום 1.12.19

שנה לאחר רצח מיכל סלה: החל שלב ההוכחות במשפטו של אלירן מלול

אמה ואחותה של סלה העידו היום במשפטו של מלול, הנאשם ברצח אשתו בנסיבות מחמירות • אחותה, לילי בן עמי סיפרה: "ידעתי שיש מריבות קשות ויש אפשרות שהם יתגרשו. ניסיתי לדובב אותה אבל היא לא רצתה לדבר עליו רעה"
ורד פלמן
26 באוקטובר 2020
10:14
עודכן ב 12:18

שנה לאחר רצח מיכל סלה: בבית המשפט המחוזי בירושלים החל הבוקר (שני) שלב ההוכחות במשפטו של אלירן מלול, הנאשם ברצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה. אמה ואחותה של סלה העידו בדלתיים סגורות.


לילי בן עמי, אחותה של מיכל, העידה כי "אחרי שהם התחתנו אמרתי שאני רוצה להכיר את המשפחה שלו, אבל מיכל אמרה: 'אי אפשר, אנחנו מתחתנים בשנה לרצח אמא שלו והאחים שלו כועסים'". עורך הדין עידן גמליאלי התפרץ לדבריה: "אמא שלו נפטרה ממחלה, לבוא ולומר רצח". בן עמי חזרה בה ואמרה כי התכוונתה למילה "מות".

האחות המשיכה בעדותה: "מבחינת מערכת היחסים ידעתי שיש מריבות קשות ויש אפשרות שהם יתגרשו. ניסיתי לדובב אותה אבל היא לא רצתה לדבר עליו רעה. אמא באה יום אחד וסיפרה שהייתה מריבה מאוד קשה, אני זוכרת שהיא אמרה לי שהוא אמר למיכל: 'אם תעזבי אותי אני אתאבד, ואם תעזבי אותי תישארי עגונה'".

על הארוחה המשפחתית האחרונה לפני הרצח סיפרה בן עמי: "ישבנו בארוחה ומיכל והוא דיברו שיש קורבן ויש אדם שהוא תוקף, ואלירן אמר שהתוקף סובל יותר. זה בא בהקשר שמיכל סיפרה שהיא עובדת עם ילדים עם בעיות רגשיות. היא אמרה שהיא מעדיפה לטפל בקורבנות. אני עניתי לו: איך אתה משווה בין סבל לסבל: קח אונס האנס סובל יותר? אלירן אמר: 'לתוקף יש רקע והוא סבל בעצמו ולכן תקף'. הנחתי שזה קשור לזה שהוא עבד עם נוער בסיכון".

לפי בן עמי, למיכל לא היה מושג, אין לי ספק (שאלירן ירצח אותה). בתור מי שראתה אותה אחרונה, לא היה לה מושג שיכולה להישקף סכנה לה או לבת שלה. בוודאי שהיא לא חשבה לפגוע בעצמה.

ליאת פריימן, אחותה של מיכל בעדותה: "כשמיכל סיפרה לי שהיא התארסה מאוד שמחתי ואמרתי לה איזה יופי, והיא לא הייתה איתי בהתלהבות. ניסתה לכבות אותי קצת. חודשיים אחרי זה ראיתי על מיכל שהיא מבולבלת, היא הייתה נראית לי וידעתי שהיא לא סגורה על החתונה וישבנו יחד ודיברנו על זה.

על ריב של מיכל ואלירן אצלה בבית חודשיים לפני הרצח, סיפרה פריימן: "מיכל אמרה 'שנינו יודעים שהקשר הזה הוא מקרי וזה רק עניין של זמן עד שהוא יגמר' ואני חושבת שהיא אפילו יצאה החוצה. אמרתי לעצמי: וואו, איך היא אומרת לו דבר כזה?".

בחקירה הנגדית של עורך הדין של מלול: "לילי אמרה לך בחתונה: מה היא עושה איתו?". פריימן השיבה: "אמרתי לה זה לא חשוב, הפער ביניהם, באותו הזמן לא דיברנו עליו מאחורי הגב. היחס של ההורים והאחים היה טוב".

מלול כופר באשמת הרצח ובדיון שהתקיים ביוני טען כי "היא דקרה אותי כמה פעמים". עורכי דינו של מלול טענו אז כי: "מלול שתה לשוכרה במהלך הלילה ולא זוכר לפרטים את מה שאירע, פרט לכך שבאותו הערב במהלך ויכוח בין השניים הוא נדקר כמה דקירות על ידי סלה בצד ימין של גופו".

לאחר הרצח מלול אושפז במצב קל בבית החולים, הוא לא שיתף פעולה עם חוקריו ושתק בחקירות. הוא טען כי הוא חש כאבים, אף שהרופאים היו סבורים כי הוא כשיר להיחקר.