שאול אמסטרדמסקי, משחקי הכיס

איך אפשר לפתוח את כיתות א' ו-ב' בקפסולות כבר בשבוע הבא?

הבשורות הטובות הן שאפשר לפתוח בשבוע הבא את כיתות א'-ב' בקפסולות בכל הארץ. אבל הבשורות הרעות הן שאין לנו את מה שצריך כדי לעשות את זה
שאול אמסטרדמסקי
26 באוקטובר 2020
19:37

בואו נעשה תרגיל מחשבתי: בואו נדמיין שעתידה וקיומה של מדינת ישראל תלוי בזה שבשבוע הבא ייפתחו כיתות א'-ב' בקפסולות. אם זה היה המצב, היינו מצליחים לפתור את הבעיה הזאת, נכון? אז בואו נדמיין שזה ככה. מה צריך לקרות בשביל שזה יעבוד?

צריך מנהיגות ושיתוף פעולה. למשל, דבר ראשון צריך לתת לרשויות החזקות שמסוגלות לעשות את זה, לרוץ לבד. ונדרש מנהיג שיבוא ויגיד להם: 'תקשיבו, שקל לא תראו מאיתנו תוספת, כי אנחנו הולכים להשקיע את כל המשאבים שלנו ברשויות החלשות שלא מסוגלות לעשות את זה לבד'.

דבר שני, מישהו צריך לגלות מנהיגות ולבוא לארגוני העובדים של המורות והמורים ולהגיד להם: 'תקשיבו, זו לא שנה רגילה, יהיו פה שינויים'. למשל, יהיו מקצועות שלא יהיו השנה. תשלימו בשנה הבאה. זה אומר שלמשל, אנחנו צריכים לעבור לשבוע לימודים של חמישה ימים, ראשון עד חמישי. זהו, אין יום שישי, אין את הדבר הזה של גננת משלימה שבאה באמצע השבוע.

דבר שלישי, האתגר של הצהרונים ושל ההסעות. זה באמת אתגר אופרטיבי נורא מסובך. כדי לפתור אותו, בין היתר צריך להוסיף כסף. אין כסף? דמיינו שזה מטוסים. ככה יהיה כסף.

בקיצור, אלה רק שלושה דברים, צריך עוד. מה שמשותף לכולם הוא שצריך מנהיגות ושיתוף פעולה. לצערי אין לנו כרגע לא את זה ולא את זה.