מנדלבליט ואמסלם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנדלבליט נגד אמסלם: מנצל את במת הכנסת להפצת שקרים

לאחר שטען בנאום בכנסת שהיועמ"ש גרם לאישה שהשמיעה ביקורת נגדו להיחקר במשטרה בשבת, ושאשתו מקבלת אבטחה - מנדלבליט תקף את הדברים שהשמיע השר בנאומו בכנסת. "ברור לכל כי העיתוי של קמפיין הכזבים המתנהל בימים אלה נגד היועמ"ש איננו מקרי"
תמר אלמוג
26 באוקטובר 2020
22:10

לאחר שטען בנאום בכנסת שמנדלביט גרם לאישה שהשמיעה ביקורת נגדו להיחקר בשבת, ושאשתו מקבלת אבטחה - היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט תוקף את הדברים שהשמיע היום (שני) דוד אמסלם. "מצער שפעם נוספת השר אמסלם מנצל את בימת הכנסת לצורך הפצת דברי בלע ושקרים בוטים נגד היועץ המשפטי לממשלה", נכתב בהודעה מטעם היועץ. 

האזינו לדברי השר אמסלם בנאומו בכנסת

בהודעה מטעם מנדלבליט תוארו חלק מדברי אמסלם, ובהם: "קראתי שיש גם לאשתו מאבטח. יכול להיות שגם לילדיו ולאחיו". היועץ הבהיר כי מדובר בשקר וכי לו בלבד יש אבטחה, בהתאם להחלטת גורמים מוסמכים במשטרה.

דבר נוסף אותו הטיח אמסלם במנדלבליט הוא שגרם לאישה שהשמיעה ביקורת כלפיו להיחקר המשטרה ביום שבת. "אחת מהשכנות אמרה לו 'פרשת משפטים בושה'. לא עברו מספר דקות, הגיעה ניידת משטרה וביקשה ממנה להתלוות אליהם", אמר אמסלם בנאומו. מטעמו של מנדלבליט נמסר שהוא לא הגיש תלונה, מסר עדות או היה מעורב בהחלטות בנושא.

עוד נכתב בהודעה מטעם היועץ: "ברור לכל כי העיתוי של קמפיין הכזבים המתנהל בימים אלה נגד היועץ המשפטי לממשלה, הכולל מידע שקרי ומסולף שנועד להשמיצו על אירועים ישנים, איננו מקרי". עוד צויין כי משפחתו ספגה בשנים האחרונות הטרדות רבות, חלקן מאורגנות. "הטרדות מועברות לטיפול גורמי האבטחה והמשטרה, שפועלת לפי שיקול דעתה המקצועי ועל-פי סמכויותיה. היועץ לא מתערב בהחלטות של המשטרה בנושאים שנוגעים אליו אישית", נכתב.

ההודעה נחתמה במילים: "כל ניסיון להציג את הדברים או אף לרמוז אחרת, תוך מיחזור סיפורים ישנים וניסיון חמור ומכוון לבלבל בין קורבן ההטרדות לבין מי שבחרו להטרידו, הינו שקר וכזב. שקר שחוזרים עליו שוב ושוב, לא יהפוך לאמת".