כץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום כפוף לשימוע נגד ח"כ חיים כץ

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות: שר הרווחה לשעבר חשוד בהעלמת הכנסות מדירות שבבעלותו. היקף ההכנסות - 2.2 מיליון שקלים. כץ הגיב: "אחרי השימוע נשאיר מאחור את כל האשמות השווא"
תמר אלמוג וצח שפיצן
27 באוקטובר 2020
19:27

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (שלישי) כי הוא שוקל להעמיד לדין כפוף לשימוע את חבר הכנסת חיים כץ בחשד שלא דיווח כנדרש על מס של הכנסות משבע דירות שבבעלותו במשך 12 שנים. על פי החשד, חלק מהנכסים רשומים בבעלותו וחלקם נרשמו על שם בני משפחתו. היקף ההכנסות עליהן לא דיווח, או שעליהן דיווח באיחור, הוא כ-2.2 מיליון שקלים.

לפני כחמישה חודשים פורסם בכאן חדשות כי השר לשעבר וחבר הכנסת חיים כץ נחקר באזהרה בפעם השלישית בחשד לביצוע עבירות מס בדירות המצויות בבעלותו. החקירה התנהלה ברשות המיסים באישור של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

"אני מקווה שאחרי השימוע נשאיר מאחור את כל האשמות השווא נגדי ובזאת תסתיים מסכת הרדיפה", הגיב חבר הכנסת כץ. לדבריו, "נושא המיסים נופח ללא כל פרופורציות. אין אזרח במדינת ישראל שהוגש נגדו כתב אישום בעילות ובנסיבות דומות. בטוח שהצדק ייעשה וייראה".

עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוגל סלוצניק, המייצגות את כץ, מסרו בתגובה: "נראה כי בחינת העניין במישור פלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת חיים כץ. זו לכל היותר סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי. כלל טענותינו, ובין היתר כי יוחסו לחבר הכנסת כץ נכסים שאינם שלו, יובאו במלואן בשימוע".

מול כץ התנהל משא ומתן לקראת הסדר טיעון בתיק אחר שבו הוחלט על כתב אישום, באשר לחקיקה שקידם לכאורה לטובת מקורבו, והוא קיבל חסינות מהכנסת. עתירה לבג"ץ הוגשה נגד החסינות.