נואף אלחג׳ אשקראני
עמאר אסדי

חשד לרצח בטירה: בן 23 נורה הבוקר בעיר

נואף אלחג׳ אשקראני הוא הנרצח ה-70 בחברה הערבית מתחילת השנה
אורלי אלקלעי והדס גרינברג
28 באוקטובר 2020
10:10

חשד לרצח בטירה: נקבע מותו של נואף אלחג׳ אשקראני, צעיר בן 23 שנורה הבוקר (רביעי) בעיר. הצעיר פונה על ידי מד"א לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר בכפר סבא, כשהוא מורדם ומונשם במצב קשה. נסיבות האירוע נבדקות.

נואף אלחג׳ אשקראני הוא הנרצח ה-70 בחברה הערבית מתחילת השנה, כך על פי נתוני המעקב של עמותת יוזמות אברהם, בנוגע לרצח בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה פלילית. עוד על פי הנתונים - מבין הנרצחים 12 מהם היו בני 20 ומטה ו-13 מהנרצחים הן נשים. נתון נוסף - ב-55 מהמקרים הרצח נעשה באמצעות כלי ירייה.

נואף אלחאג' אשקראני, בן 21 מטירה הוא הצעיר שנורה הבוקר ליד ביתו. נסיבות האירוע נחקרות. זה הנרצח ה-70 בחברה הערבית מתחילת השנה

באותה תקופה אשתקד נרצחו מתחילת השנה 72 בני אדם במגזר הערבי. ברקע אירועי הרצח הרבים בחברה הערבית, ברשימה המשותפת מקדמים הצעת חוק שמטרתה להחמיר ענישה בעבירות נשק. מי שמוביל את היוזמה הוא ח"כ מנסור עבאס, סגן יו"ר הכנסת, שמעוניין לקדם את החוק ביחד עם הממשלה. 

בתוך כך, הממשלה אישרה את המשך הארכת תוכנית החומש לחברה הערבית ולחברה הבדואית, וטרם נוצלו יותר מ-3 מיליארד שקלים במסגרתה - כשליש מתקצובה המלא.