מטוס ראש הממשלה, ארכיון
צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

משרד רה"מ מתכוון למנות קצין ביטחון למטוס רה"מ

קצין הביטחון ינהל את מערך האבטחה של המטוס על פי הנחיות שירות הביטחון הכללי. השכר שיוצע: 20 אלף שקלים בחודש. המטוס, שצפוי להיכנס לשירות בקרוב, אמור לשרת את ראש הממשלה ונשיא המדינה
גילי כהן
28 באוקטובר 2020
11:33
עודכן ב 13:16

משרד ראש הממשלה הודיע הבוקר (רביעי) על כוונתו למנות קצין ביטחון במשרה מלאה למטוס ראש הממשלה. קצין הביטחון ינהל את מערך האבטחה של המטוס על פי הנחיות שירות הביטחון הכללי. בין השאר, קצין הביטחון יהיה אחראי לאבטחת המטוס בטייסת שהוקמה בעבורו בשדה התעופה בנבטים, לאבטחתו בטיסות האימונים ובטיפולי התחזוקה.

עד עתה לא נמצא מועמד שמעוניין במשרה וגורם המעורה בנושא אמר לכאן חדשות כי בשל קושי לאייש אותה, היא תוגדר כ"חוזה מומחה". מה שיאפשר תשלום שכר גבוה הרבה יותר - יותר מ-20 אלף שקלים בחודש - בניסיון למשוך קציני ביטחון בעלי ניסיון לתפקיד.

בימים אלה נערכות טיסות הניסוי האחרונות של המטוס שאמור לשרת את ראש הממשלה ואת נשיא המדינה והוא צפוי להיכנס לשירות בקרוב. מיזם ההצטיידות במטוס עורר ביקורת לאחר שעלותו הגיעה לכ-800 מיליון שקלים.

בנובמבר שעבר התבצעה בנמל התעופה בן גוריון טיסת המבחן הראשונה של המטוס. טייסי ניסוי של התעשייה האווירית המריאו עם המטוס וטסו בשמי האזור. בטיסה נבחנו המערכות המרכזיות של המטוס. מדובר במטוס בואינג מדגם 767-300 ששימש בעבר מטוס נוסעים מסחרי בחברת "קוואנטס" האוסטרלית.