פנחס ולרשטיין, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פנחס ולרשטיין: מי שפוגע במנהיג בישראל דינו להימחק מההיסטוריה

מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר: אסור היה לאפשר לעמיר להמשיך את זרעו ולהביא ילד לעולם • בשל הגבלות קורונה ועבודות בנייה בחלקת גדולי האומה בהר הרצל, לא יתקיים מחר טקס אזכרה ממלכתי לרה"מ רבין
בחצי היום
28 באוקטובר 2020
14:30

במלאת 25 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, אמר היום (רביעי) מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר פנחס ולרשטיין, כי דינו של הרוצח יגאל עמיר הוא מוות. בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בכאן רשת ב, אמר ולרשטיין כי "מי שפוגע במנהיג בישראל דינו להימחק מההיסטוריה".

האזינו לריאיון עם פנחס ולרשטיין בכאן רשת ב

חוזרים לכיכר | ראשי מחנה השלום שבים לכיכר רבין אל הלילה ששינה את חיינו

"רצח מנהיג בארצנו הוא מעשה בלתי נתפס בשיבת ציון, פשע המאיים עלינו יותר מחיזבאללה", אמר מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר. ולרשטיין הוסיף כי אסור היה לאפשר לעמיר להמשיך את זרעו ולהביא ילד לעולם.

עוד אמר ולרשטיין כי "השסע בעם גדול מאוד ואסור לטאטא את הנושא מתחת לשולחן". מנכ"ל מועצת יש"ע הוסיף כי "צריך לחפש אחד את השני, לעבור מהשכל אל הרגש ולמצוא את המאחד, לא לחכות למנהיגים".

טקס האזכרה הממלכתי במלאת 25 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין לא יתקיים השנה בשל הגבלות הקורונה ובשל עבודות בנייה בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. משפחת רבין תערוך טקס מצומצם ליד הקבר ולאחר מכן תשתתף בישיבה שתקיים הכנסת. מרכז רבין מזמין את הציבור להשתתף במגוון אירועים ופעילויות מקוונים לזכר ראש הממשלה המנוח.