חיים כץ

הדירות והמיליונים: העדויות שהובילו לחקירת המס החדשה נגד כץ

לאחר שהיועמ"ש הודיע שהוא שוקל להעמיד לדין כפוף לשימוע את חבר הכנסת בחשד להעלמות מס מדירות שבבעלותו - נחשפים תמלילים מחקירתו בפרשה אחרת, שהובילו להסתבכות הנוכחית של אחד האנשים החזקים ביותר במנגנון של מפלגת השלטון
צח שפיצן
29 באוקטובר 2020
07:15

ביוני 2017 נחקר חבר הכנסת חיים כץ בפרשת התעשייה האווירית. בזמן החקירה, שתמליליה נחשפו לראשונה אתמול (רביעי) בחדשות הערב, נשאל כץ על נכסים שבבעלותו. בחקירתו מסר את רשימת הדירות שבבעלותו, והחקירה ההיא לפני שלוש שנים היא שהובילה לכתב אישום כפוף לשימוע בעבירות מס שהוגש נגדו ביום שלישי. 

מתוך תמלילי החקירה

חוקר: "בוא נדבר על הנכסים שלך". 

כץ: "כסף בבנק? רכוש נדל"ני? בנדל"ן יש לי 5.5 דירות. השאלה שלי מה מזה יוצא לעיתון. אם אתה אומר לי שלא ייצא לעיתון אני אגיד. אם לא - אני לא אדבר". 

חוקר: "אני מסביר שוב שאתה בחקירה באזהרה". 

כץ: "זה לא יצא לעיתון כי זה לא מתאים לך". 

חוקר: "תקשיב, נתתי לך את הבמה להגיד מה שאתה רוצה. מה שנאמר בחדר הזה הוא חלק מחקירה ואני לא מתעסק בשטויות. אני קצין חקירות במשטרת ישראל שעושה את העבודה שלו הכי טוב. אז בוא תפרט לגבי הנכסים שלך".  

ברשימת הדירות שכן סיפק כץ לחוקרים ישנן שתי דירות ברמת גן, שתי דירות בשוהם ודירה וחצי בגני תקווה. אז למה לכץ יש חצי דירה? הינה ההסבר. 

כץ: "יאיר (הבן שלו) הלך לקנות דירה. הוא לקח משכנתה של חצי מיליון. אמרתי לו תשמע אני ואמא נרכוש חצי מהבית. אתם תגורו ולא תצטרכו לשלם. אני עשיתי להם את השיפוץ בבית. יאיר לא היה מעורב בכלל".

חקירת התעשייה האווירית הסתיימה בלא כלום עבור כץ. בחקירה נוספת בעבירות מתחום שוק ההון הוגש נגדו כתב אישום, אך הכנסת העניקה לו חסינות. עכשיו צריך כץ להתמודד עם חשדות בתחום עבירות המס.

עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוסל סלונצניק מסרו מטעמו: "שרשרת הדלפות מגמתיות בתיקים הקשורים בחבר הכנסת הן שערוריה. החומרים הללו טרם הועברו להגנה. נראה כי בחינת העניין המישור הפלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת כץ. זו לכל היותר סוגיה אזרחית.