בהאא אבו אלעטא

בישראל חוששים מפעולת נקם מעזה: הקבינט דן בהיערכות ליום השנה לחיסול בכיר הג'יאהד אל-עטא

תמונת המצב הביטחוני שהוצגה לשרי הקבינט המדיני-בטחוני: מתיחות בגזרת עזה ובצפון • בישראל סבורים שגורמים בעזה עלולים ליצור עימות מול ישראל גם על רקע המצב הכלכלי ברצועה • מתיחות נוספת: קטאר מתעקשת שהתשלומים לעזה יועברו במתכונת של אחת לחודשיים, ולא כפי שסוכם
גילי כהן
29 באוקטובר 2020
20:48

הקבינט המדיני-ביטחוני דן הערב (חמישי) בהיערכות ליום השנה לחיסול הממוקד של בכיר הג'יאהד האיסלאמי בהאא אבו אלעטא במסגרת מבצע חגורה שחורה. שרי הקבינט קיבלו אתמול סקירות בנוגע למצב הביטחוני, שכולל מתיחות בגזרת עזה וכן בצפון.

בישראל סבורים שגורמים בעזה עלולים ליצור עימות מול ישראל בתקופה הקרובה, גם על רקע יום השנה להתנקשות, וגם על רקע המצב הכלכלי ברצועה. דבר היוצר מתיחות נוספת היא ההתעקשות של קטאר שהתשלומים לעזה יועברו במתכונת של אחת לחודשיים. בצורה זו, חרף הסיכומים על העברת 60 מיליון הדולרים לרצועה עד סוף השנה, לא ברור מה יקרה עם המשך התשלומים בשנת 2021.

ב-12 בנובמבר אשתקד, חיסל צה"ל את בהא'א אבו אל-עטע, בכיר הג'יהאד ברצועת עזה. מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר לאחר האירוע: "סוכל המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי בעזה בהאא אבו אל-עטא, שהיה אחראי לפיגועים רבים ולירי רקטות נגד מדינת ישראל בחודשים האחרונים והתכוון להוציא פיגועים מיידיים". בכרוז מטעם הארגון הטרור נכתב כי הם מבטיחים "לצעוד בדרכם של המכובדים ולשחרר את כל פלסטין. תגובתנו תרעיד את היישות הציונית".