הצבעה מוקדמת בקלפי באוקלהומה, אתמול
צילום: רויטרס

גורמי מודיעין אמריקניים: האקרים איראנים שלחו מיילים מאיימים לבוחרים

לפי הודעת ה-FBI והמשרד לביטחון המולדת, ההאקרים השיגו פרטי בוחרים בלפחות מאחת ממדינות ארצות הברית. לא נמסר באיזו מדינה מדובר. עוד נמסר כי ההאקרים אף ניסו לאתר נקודות תורפה באתרי הצבעה של מדינות נוספות
מערכת כאן חדשות
31 באוקטובר 2020
02:12

בכירים בארצות הברית אומרים כי האקרים איראנים ששלחו הודעות דואר אלקטרוני מאיימות לאלפי אמריקנים בתחילת החודש, השיגו נתונים מספר הבוחרים. בהודעה משותפת שפרסמו הלילה (שבת) הבולשת הפדרלית (FBI) והמשרד לביטחון המולדת, נאמר כי ההאקרים השיגו את פרטיהם של בוחרים בלפחות אחת ממדינות ארצות הברית, אולם לא נאמר באיזו מדינה מדובר. על פי ההודעה ההאקרים אף ניסו לאתר נקודות תורפה באתרי הצבעה של מדינות נוספות.

אמריקה בוחרת: כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארה"ב

בשבוע שעבר אמרו ראשי סוכנויות המודיעין בארצות הברית כי רוסיה ואיראן מנסות להתערב בבחירות לנשיאות ארצות הברית ולהשפיע על דעת הקהל. במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו מנהל הבולשת כריס ריי ומנהל המשרד לביטחון המולדת ג'ון רטקליף, אמר רטקליף כי שתי המדינות השיגו בנפרד מידע ממאגר הבוחרים האמריקני. דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב הכחיש את ההאשמות.

על פי שני הבכירים, איראן אחראית למיילים מזויפים שנועדו לאיים על הבוחרים, לגרום לתסיסה חברתית ולפגוע בנשיא המכהן דונלד טראמפ. ראשי הסוכנויות הזהירו כי מדינות זרות שיתערבו בבחירות, ישאו בתוצאות וישלמו את המחיר וקראו לבוחרים שלא לחשוש להצביע. בתגובה לדברים, איראן זימנה את שגריר שווייץ, המייצג את האינטרסים של ארצות הברית במדינה, כדי להביע את מחאתה על האשמות.