מרכז ביג

בעל עסק שפותח בניגוד להנחיות: "כל שלט 'חנות להשכרה' זה כישלון של הממשלה"

מרד בעלי העסקים: מתחמי "ביג" ועסקים קטנים רבים יפתחו היום בניגוד לתקנות. בעל רשת חנויות: "אני מתכוון לפתוח למרות ההגבלות. אין לנו הרבה ברירות - אנחנו סגורים יותר מ-8 שבועות, עוד מעט לא יהיה מה להציל"
קלמן ליברמן
02 בנובמבר 2020
10:08

בעלי עסקים קטנים ומתחמי הקניות הפתוחים "ביג" מעלים הילוך במאבק נגד תקנות היציאה מהסגר שמותירות אותם בחוסר ודאות באשר למועד פתיחתם. היום (שני) צפויים להיפתח מתחמי "ביג" ועסקים קטנים רבים, זאת בניגוד לתקנות.

אילן דיין, בעל עסק שייפתח היום לקהל הלקוחות, אמר בראיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב כי הוא אינו מבין את ההיגיון מאחורי ההחלטה לפתוח את בתי הכנסת, בעוד בתי העסק נותרים סגורים. על כך אמר דיין: "מזל שאני מתפלל בבית כנסת - או שאתפלל על פתיחת העסק או שאומר עליו קדיש. אנחנו מהסגרים תקועים עם שני מלאים. נתנו לנו זריקת מוות לפני החגים - זה החמצן שלנו. לא יתכן שמתקבלות החלטות פוליטיות". 

דיין הוסיף: "אני ימני, תומך ביבי. ביבי, אתה צריך להתעורר. כל שלט של חנות להשכרה זה כישלון שלך. תנו לנו להתאושש. בעל עסק זה לא חל"ת - יש לנו הוצאות רבות וצריך לפרנס את המשפחה. הממשלה לא מבינה את זה. אני לא יכול לקבל דוח של 5,000 שקלים ולהיות תלוי בטוב ליבו של השוטר שתפקידו לאכוף את התקנות.

איתמר צדוק, מנכ"ל רשת הביגוד "מתאים לי", שמתכוון לפתוח את חנויותיו בניגוד לתקנות, אמר הבוקר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אני מתכוון לפתוח את החנות למרות ההגבלות. אין לנו הרבה ברירות - אנחנו סגורים יותר מ-8 שבועות, עוד מעט לא יהיה מה להציל. אף אחד לא התחייב שמתחמים פתוחים כמו ביג ייפתחו, למרות שהם כמו חנויות הרחוב". עוד שיתף צדוק: "אני נפלתי בין הכסאות. רכשתי את החברה לפני משבר הקורונה ואני לא זכאי לשום פיצוי".