ראש הממשלה יצחק רבין

25 שנה לרצח רבין: "אנשים שאומרים 'אני לא מזדהה עם מורשת רבין' לא מזיזים לי"

רחל רבין יעקב, אחותו בת ה-96 של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין: "אני מתגעגעת לאחי שתמיד לקח אחריות. ההרגשה היום היא שאין ממשלה, אף אחד לא לוקח אחריות על כלום. אין מנהיגות היום - לא לצד שלי ולא לצד האחר"
בחצי היום
04 בנובמבר 2020
12:50

"אני לא זוכרת מצב כמו היום. ההרגשה היא שאין ממשלה, אין כתובת לשום דבר, אף אחד לא לוקח אחריות על כלום. אין מנהיגות היום - לא לצד שלי ולא לצד האחר". כך אומרת היום (רביעי) רחל רבין יעקב, בת 96, אחותו של ראש הממשלה יצחק רבין, שנרצח לפני 25 שנה, בראיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

רבין יעקב משתפת בריאיון לאסתי פרז כי היא מתגעגעת מאוד לאחיה, שהיה גדול ממנה ב-3 שנים. "תמיד הרגשתי שהוא שומר עליי, וכילדה הייתי אומרת 'אני אגיד אותך לאחי', לא לאבא. החיים היו צנועים למרות שההורים השתכרו יפה", היא נזכרת ואומרת כי ההורים מאוד סמכו עליהם כילדים. "גדלנו בבית שלא דיברו על ערכים, אך סולם הערכים היה מאוד ברור. ההורים, בדוגמא האישית שלהם, התוו לנו את הדרך - לפרנסה עובדים ופעילות ציבורית היא התנדבותית - יש דברים שראוי לפעול למענם ולא להנאה אישית, ולעשייה זקוקים לשותפים - כי לבד אי אפשר לעשות כלום".

לדבריה: "אחי לא דיבר הרבה אבל נתן הרגשה שהוא סומך על האנשים שהוא עבד איתם והוא נתן להם גיבוי טוטאלי. תמיד לקח אחריות. כאשת חינוך חושבת שזה הדבר כי חשוב - לקחת אחריות". 

על אנשים שאומרים 'אני לא מזדהה עם מורשת רבין' היא אומרת בפשטות: "זה לא מזיז לי" ומשתפת על ליל הרצח: "הוא היה מאושר בעצרת, הוא לא האמין שיבואו אנשים ובדרך לבמה הוא ראה שאנשים נוהרים ושאל 'לאן כל האנשים האלה הולכים?' אז אמרו לו 'לעצרת'. מאוחר יותר שמעתי שמשהו קרה וניסיתי להשיג את לאה, שלא ענתה. התקשרתי לאיתן הבר שאמר 'תבואו כמה שיותר מהר לבית חולים'. בדרך כבר נאמר לנו שהוא נרצח ונסענו לבית".

תגיות:
רצח רבין