דונלד טראמפ בבית הלבן, אתמול
צילום: רויטרס

בכירים במפלגה הרפובליקנית נגד טראמפ

סנאטורים בכירים במפלגה יצאו נגד דברי הנשיא לפיו הבחירות זויפו. הסנאטור מיט רומני: אמירות אלה פוגעות בחופש בארצות הברית וברחבי העולם. הסנאטור רוי בלאנט: אינך יכול לעצור את הספירה במדינה אחת ולרצות שהיא תימשך במדינה אחרת
בן יניב
06 בנובמבר 2020
20:01

סנאטורים בכירים במפלגה הרפובליקנית ודמויות המזוהות עימה יצאו היום (שישי) נגד דברי הנשיא דונלד טראמפ, לפיו הבחירות זויפו, נחטפו או הושחתו.

הסנאטור הרפובליקני מיט רומני ששימש מועמד המפלגה בבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2012, אמר כי אמירות אלה פוגעות בחופש בארצות הברית וברחבי העולם. "זה מחליש את היסודות עליהן נשענת הרפובליקה", צייץ רומני בטוויטר.

גם הסנטור הרפובליקני רוי בלאנט יצא נגד טענות הנשיא. "אינך יכול לעצור את הספירה במדינה אחת ולרצות שהיא תימשך במדינה אחרת", אמר בלאנט. הוא הוסיף כי "אולי כך היית רוצה שהמערכת תעבוד, אך היא אינה עובדת כך".

בנוסף, גם המגיש הראשי ברשת "פוקס ניוז" ברט בייר, יצא נגד דברי הנשיא. "זה שהנשיא יצא אתמול בלילה ואמ כי הדמוקרטים גונבים את הבחירות, האם אין בכך משום פגיעה במערכת? אפילו אם הוא מאמין בכך, להגיד את זה מבלי להוכיח במה מדובר - האם זה לא פוגע לראות את הנשיא עושה את זה?", אמר בייר בשידור.

בתוך כך, במטה טראמפ אמרו היום כי הבחירות לא הסתיימו והספירות לא סופיות. לטענתם ההכרזה של ביידן כמנצח מבוססת על תוצאות הבחירות בארבע מדינות, שאין קביעה סופית וחד משמעית מי ניצח בהן. במטה ביידן אמרו בתגובה על הדיווחים כי הנשיא טראמפ יסרב להכיר בתוצאות הבחירות, כי הממשל מסוגל ללווות מסיגי גבול אל מחוץ לבניין.