קאמלה האריס בנאום ניצחון בדלאוור, הלילה
צילום אי-פי

האריס: אני אולי האישה הראשונה, אבל לא האחרונה

סגנית הנשיא של ג'ו ביידן בנאום ניצחון דלאוור: בחרתם בדמוקרטיה והבאתם יום חדש לאמריקה | מי את קמלה האריס?
מערכת כאן חדשות
08 בנובמבר 2020
09:56

קמלה האריס, האישה הראשונה שתכהן כסגנית נשיא ארצות הברית, נאמה הלילה (ראשון) נאום ניצחון מלא רגש, ואמרה: "לג'ו ביידן היתה התעוזה לשבור את אחת מתקרות הזכוכית שעוד קיימות ולבחור אישה לסגנית הנשיא. אני אולי האישה הראשונה בתפקיד זה, אבל לא אהיה האחרונה. כל ילדה קטנה שצופה הלילה רואה שזו ארץ של אפשרויות".

האריס מזמינה את ביידן, לעלות לשאת את נאום הניצחון

קמלה דווי האריס, בת 55, כיהנה עד כה כסנאטורית מטעם מדינת קליפורניה, ושימשה בעבר כתובעת הכללית של המדינה. היא בת למהגרים מהודו וג'מייקה ונשואה לדאג אמהוף, עורך דין יהודי שגדל בברוקלין. היא האישה האפרו-אמריקנית והאסייתית-אמריקנית הראשונה שכיהנה בתפקיד התובעת הכללית של מדינה. ביידן בחר בה לסגניתו ב-11 באוגוסט. זו הפעם השלישית שאישה מועמדת לסגנית נשיא מטעם מפלגה גדולה. 

האריס נחשבת מקורבת לשדולת איפא"ק וכקול בטוח בהצבעות על חקיקה שנוגעת לישראל. היא מתנגדת לגרעין האיראני, אבל תומכת בהסכם הגרעין ובהשגת הסכם חדש. היא תומכת בפתרון שתי המדינות, אבל מתנגדת להפעלת לחץ על ישראל. כמו כן, היא התנגדה לחקיקה שתהפוך תמיכה בחרם על ישראל לעבירה פלילית.

 

האריס תומכת בזכויות להט"ב, בזכות ההפלה וכן בחוקיות השימוש במריחואנה ברחבי ארצות הברית. כמו כן, בנושא הגירה לארצות הברית היא תומכת בהרחבת מתן אשרות השהייה למהגרים ומתן אזרחות לילדי מהגרים, שהגיעו לארצות הברית באופן לא חוקי בעודם קטינים.