גנץ, לפיד ובנט
צילום: פלאש 90

כחול לבן החלו לתאם מהלכים עם האופוזיציה: נפגשו עם לפיד ובנט

גורמים במפלגה נפגשו עם יו"ר האופוזיציה לפיד כדי לתאם את המהלכים ביניהם בשבועות הקרובים. שר הביטחון אף נועד עם יו"ר ימינה בנט. כחול לבן ויש עתיד שוקלים כמה אפשרויות, ובשני הצדדים מודים כי הריאלית ביותר לביצוע היא חוק מוסכם לפיזור הכנסת ותיאום תאריך מתואם לבחירות
זאב קם
08 בנובמבר 2020
08:23

החלו שיחות ופגישות בין שרים וח"כים בכחול לבן לבין גורמים בכירים באופוזיציה במטרה לתאם את המהלכים ביניהם בשבועות הקרובים, לקראת פיצוץ מתקרב בין הליכוד וכחול לבן על רקע משבר התקציב. כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" (ראשון) בכאן רשת ב. לפני כמה ימים נפגש יו"ר כחול לבן בני גנץ עם יו"ר ימינה נפתלי בנט. בנוסף, גורמים בכחול לבן נפגשו עם יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד. גורמים בכחול לבן ובמפלגתו של לפיד, יש עתיד,  אישרו את דבר המגעים ביניהם.

בפגישות בין אנשי כחול לבן ולפיד נידונו שלוש אפשרויות - תיאום תאריך מוסכם ליציאה לבחירות במסגרת חוק לפיזור הכנסת, בדיקת אפשרות להקמת ממשלה חלופית בכנסת הזו באמצעות הצעת אי אמון קונסטרוקטיבי, וכן קידום הצעות חוק שונות. אם כי בשני הצדדים מודים שמבין האפשרויות השונות האפשרות הריאלית ביותר היא חוק מוסכם לפיזור הכנסת ותיאום תאריך מוסכם לבחירות.

בנט: כשיהיו בחירות אגיד בצורה ברורה מי צריך להנהיג את המדינה

יו"ר ימינה התראיין הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב ונמנע מלסמן את עצמו כמועמד לראשות הממשלה. "כשיהיו בחירות אני אגיד בצורה ברורה מי צריך להנהיג את המדינה", אמר. בנט הוסיף וביקר את התנהלות ממשלת נתניהו בטיפול בקורונה:  "כרגע הכיוון של מדינת ישראל רע מאוד. אנחנו בדרך להידרדרות כלכלית. הממשלה הנוכחית בראשות נתניהו נכשלת כישלון נורא".

בנט סירב להתייחס לפרסום כאן חדשות על המהלכים שנרקמים בינו לבין אנשי כחול לבן. על השינויים הפוליטיים בארצות הברית אמר: "הקשר בין ישראל לארה"ב עמוק וגובר על כל שילוב שיהיה בין ראש ממשלה ישראלי לנשיא אמריקני. העם היהודי ומדינת ישראל לנצח יהיו אסירי תודה לנשיא טראמפ, הוא ידיד אמת שלנו".

באותה התוכנית, השר לשיתוף פעולה איזורי אופיר אקוניס הגיב להודעת הליכוד על כך שאיראן קידמה בפייסבוק מסרים של תנועת הדגלים השחורים ואמר "אני לא שותף להודעה הזאת". אקוניס התייחס לשיתוף הפעולה הרעועה עם כחול לבן בממשלה ואמר כי: "כחול לבן מדרדרת לבחירות באיזור פברואר מארס".

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קרא היום לחברי כחול לבן להצטרף השבוע להצעות אי אמון ולחוק פיזור הכנסת: "בחודש אוקטובר הבטיחו בני גנץ וגבי אשכנזי שאם לא יוכן תקציב ל-2021 עד ה-1.11, נלך לבחירות בזק. הבטחה זו מצטרפת לשורה ארוכה של התחייבויות שפוזרו בשפע לפני מערכת הבחירות וגם לאחריה. לא מדובר בסתם רפיסות שמגלים רמטכ"לים לשעבר כלפי נתניהו אלא בחוסר לויאליות, שקיפות והגינות כלפי חבריהם לסיעה. גנץ ואשכנזי מתואמים באופן מלא עם נתניהו ומוכנים לתעתע בחבריהם לסיעה, לשקר להם ולהשתמש בהם כדי להבטיח לעצמם כיסא ותפקיד מינסטריאלי בקדנציה הבאה".