מחאת הסטודנטים, הבוקר
צילום: עודד מזרחי, יח"צ בית צבי

"הכול בכאוס, אין פתרונות": מחאת הסטודנטים למשחק

עשרות סטודנטים שלא יכולים ללמוד בזום מפגינים בדרישה להתאמות • השחקן גיא לואל הצטרף למוחים: "צריכים להבין שתיאטרון זה מעבר לבידור"
שני נחשוני ודורית מזרחי
08 בנובמבר 2020
11:29

סטודנטים למשחק בשישה בתי ספר ברחבי הארץ מוחים הבוקר (ראשון) על כך שאינם יכולים להתחיל את שנת הלימודים האקדמית מכיוון שמשחק לא ניתן ללמד בזום, והם דורשים פתרונות מותאמים, כמו למידה בקבוצות קטנות וכדומה. הם מוחים תחת הסיסמה: "אל תשחקו איתנו, זה התפקיד שלנו".

הסטודנטים שמוחים הם מבתי הספר ניסן נתיב, יורם לוינשטיין, בית צבי וסמינר הקיבוצים בתל אביב, ניסן נתיב בירושלים וגודמן בנגב.

עשרות סטודנטים ובוגרי בית הספר למשחק בית צבי הגיעו לפתח בית הספר והפגינו נגד האיסור לפתוח את בתי הספר למשחק והיעדר מתווה, לקראת ישיבת קבינט הקורונה שמתקיימת היום. המפגיניםנשאו שלטים עליהם היו כתובים מסרים כמו "אל תשחקו איתנו, זה התפקיד שלנו", וחלקם כבלו את עצמם בחבלים לכניסה.

"כבלנו את עצמנו לבית הספר כי אנחנו מרגישים כבולים ואף אחד לא נותן לנו פתרונות", אמרה גל חזאז, סטודנטית ג', ממארגנות ההפגנה. "נכנסנו לשנה מלאה בחוסר ודאות, לא ייתכן שבתחום הבסיסי ביותר עבורנו - לימוד המשחק וכניסה לחדרי חזרות נרגיש מעורערים. נמאס לנו שמשחקים בנו, זה לגמרי התפקיד שלנו".

בין המוחים היו גם השחקנים בוגרי בית צבי גיא לואל ועידית טפרסון. "יש תחושה שעולם התרבות על סף קריסה, ואם אי אפשר אפילו להכשיר את הדור הבא זה נורא", אמר לואל. "הכל כאן מתנהל בכאוס ובחוסר היגיון. צורת הלימוד של לימודי משחק שונה מכל תחום אחר וזום זה לא פיתרון. אני שבור מכך שאין תיאטרון, ויש תחושה שלאנשים לא אכפת. צריכים להבין שתיאטרון זה מעבר לבידור".