פרופ' גרוטו
צילום: פלאש 90

פרופ' גרוטו הודיע: מתכוון לעזוב את משרד הבריאות

גרוטו ביקש לסיים את תפקידו לאחר 13 שנים שבהם כיהן כראש שירותי בריאות הציבור והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות. "בכל מקום בו אהיה, אמשיך לראות את עצמי כלוחם של מערכת הבריאות בישראל, ואני מבטיח לשרת אותה נאמנה", כתב לשר אדלשטיין
דקלה אהרן שפרן ונוב ראובני
08 בנובמבר 2020
16:58

פרופסור איתמר גרוטו הודיע הערב (ראשון) לשר הבריאות יולי אדלשטיין על כוונתו לסיים את תפקידו אחרי 13 שנים כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות וכראש שירותי בריאות הציבור. "בכל מקום בו אהיה, אמשיך לראות את עצמי כלוחם של מערכת הבריאות בישראל, ואני מבטיח לשרת אותה נאמנה", כתב במכתבו.

"בכל הימים, החודשים והשנים בהם פעלתי לטובת הציבור ובריאותו, ובמיוחד בימים סוערים אלה, בהם מתמודדת מדינת ישראל יחד עם האנושות כולה עם הנגיף הקשה שתקף את העולם כולו – הקדשתי את מירב המאמצים שלי ועשיתי כל מה שביכולתי, וקצת יותר – כדי לחבר ולקשר. לאורך כל השנים האלה, לאורך כל הפעילויות האלה, ידענו הסכמות ודרכים משותפות, ידענו מחלוקות וחילוקי דעות, אבל מעל כל אלה עמד הרצון המשותף והעצום של כולם – להתמודד ולהתגבר על כל הקשיים שבדרך", הוסיף במכתב. 

שר הבריאות אדלשטיין הודה לגרוטו: "מלבד העובדה שמדובר באיש מקצוע מהמעלה הראשונה, פרופסור גרוטו הוא אדם עם לב ענק שנכון לסייע לכל אדם במצוקתו. פרופסור גרוטו היה נכס גדול למשרד במשך שנים רבות ואזרחי ישראל חבים לו רבות".

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופסור ארנון אפק, כיום המשנה למנכ"ל שיבא, אמר לכאן חדשות: "חשוב שבהנהלת משרד הבריאות יהיו אנשים מנוסים עם ידע ארוך טווח לתהליכים, כדי לאפשר רצף ניהולי. מנכ"ל לא יכול לעבוד לבד, צריך לצדו בכירים מנוסים. זו סיטואציה מורכבת שכל כך הרבה בכירים עוזבים. זה פוגע בידע הארגוני הנצבר במשרד במיוחד בניהול מאבק במגפה כל כך מורכבת".

באיגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית התייחסו להודעת העזיבה: "הגנה על בריאות הציבור היא תפקידו המרכזי של משרד הבריאות. הגנה על האינטרס הציבורי מחייבת לא רק מקצוענות באפידמיולוגיה אלא גם יכולת להתמודד עם מורכבות ועם אינטרסים פוליטיים, מסחריים ואחרים, תוך יצירת שותפויות. זאת הדרך שפרופסור גרוטו רצה לקדם כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות בתוך מערכת לחצים מורכבת".