-

אחרי גרוטו: בכיר נוסף במשרד הבריאות שקל עזיבה

לאחר ההודעה לשר הבריאות, הבכיר החליט להשהות את החלטתו לאור מצב התחלואה. גורמים במשרד הבריאות ציינו כי על אף שניכר היה שפרופ' גרוטו שחוק, עזיבתו הייתה לא צפויה
דקלה אהרן שפרן
09 בנובמבר 2020
07:31

אחרי ההודעה של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו כי בכוונתו לעזוב את תפקידו, בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם הבוקר (שני) כי בכיר נוסף במשרד הודיע על כוונתו לעזוב את תפקידו, אולם בסופו של דבר החליט להשהות את החלטתו לאור מצב התחלואה. הבכיר הודיע על רצונו לסיים את תפקידו לשר הבריאות יולי אדלשטיין, אך נכון לעכשיו ימשיך לשאת בתפקיד ולדבריו, ההחלטה התקבלה מתוך תחושת אחריות להמשך ניהול ענייני המשרד בעת המגפה.

החשש מסגר שלישי: ישראל בדרך להקפאת ההקלות, הממשלה שוקלת עוצר לילי

גורמים במשרד הבריאות אומרים כי על אף שניכר היה שפרופסור גרוטו שחוק בתפקידו, עזיבתו הייתה לא צפויה וכי המצב כרגע "מאתגר" בעקבות עזיבתם של בכירים רבים בצמרת המשרד. במשרד הבריאות אמרו עוד כי בחודש-חודש וחצי הקרובים יהיה צורך למצוא מחליף לגרוטו וכי איוש התפקידים שהתפנו אינו פשוט בשל הטיפול האינטנסיבי במשבר הקורונה.


בתוך כך, הגורמים הבהירו כי המלצת המשרד תהיה שלא להמשיך בהקלות לשלב הבא בגלל העלייה בתחלואה וכי אם המגבלות יוסרו ללא התחשבות בכך, סבירות גבוהה שיהיה צורך בסגר מלא. במשרד הזהירו כי צפוי קושי בהיענות של הציבור לסגר נוסף וכי כל שלב בהקלות גורר לחץ להקלות נוספות.

פרופסור גרוטו הודיע אתמול לשר הבריאות על כוונתו לסיים את תפקידו אחרי 13 שנים כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות וכראש שירותי בריאות הציבור. "בכל מקום בו אהיה, אמשיך לראות את עצמי כלוחם של מערכת הבריאות בישראל, ואני מבטיח לשרת אותה נאמנה", כתב במכתבו.