שאול אמסטרדמסקי

פעם שלישית סגר: האם גם בחנוכה נשב בבית?

אחרי פסח וראש השנה, נראה שגם את חנוכה נעביר בתוך סגר. אבל אם אנחנו כל הזמן חוזרים לאופציה הזו - אולי הגיע הזמן להודות שמדובר בכישלון טוטאלי?
שאול אמסטרדמסקי
09 בנובמבר 2020
17:42

‫אתם שומעים את זה? זה הדיבור על סגר שלישי. נכון? זה באוויר, אפשר להרגיש את זה, חנוכה. אפשר כבר לקבוע שבפסח יש סגר רביעי. זה מתחיל בזה שמשרד הבריאות זורק משהו, אחרי זה עוד מישהו אומר שצריך סגר, אחרי זה נתניהו אומר שצריך סגר.


‫האמת היא שעכשיו אנחנו נמצאים בימים קריטיים בשביל לדעת אם אנחנו מצליחים להתנהל עם המגפה הזאת או לא. נכון נתניהו, כשהתחלנו לצאת מהסגר, אמר שהסגר היה הצלחה כבירה? אז לא, כי המבחן מתחיל עכשיו. אם עכשיו, כשהמסחר פתוח וכשהכיתות הנמוכות פתוחות, אנחנו נצליח לשמור על מקדם הדבקה באזור האחד, כלומר שהמגפה לא תתפשט, אז זאת תהיה הצלחה כבירה. אז נדע שמערך קטיעת השרשראות עובד ושיש לנו מספיק בדיקות ושהפוליטיקה התיישרה ושאנשים שומרים על ההנחיות.
‫אז זה אומר שאנחנו יכולים להתנהל איכשהו עם המגפה הזאת כמו שצריך. זה ממש מעפן, אבל זה כנראה הכי טוב שאפשר. אבל אם העסק הזה יתחיל להתפרק והמגפה שוב תעלה ונצטרך להתקפל אחורנית, סגר שלישי יהיה ההודאה המוחלטת שהמדיניות הזאת של הסגרים היא כישלון.
‫סגר שלישי הוא לא אופציה. כי אם אנחנו נאלצים להגיע לשם, זה אומר שסגרים לא עובדים ושאנחנו צריכים לגמרי לשנות את המדיניות.