ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

דיסקין העיד: נתניהו דרש לחקור את מאיר דגן כשכיהן כראש המוסד

בלעדי - עדות ראש השב"כ לשעבר בתיקי האלפים נחשפת: רה"מ שלח אותו לדבר עם ארנון מילצ'ן, כדי לבדוק אם דגן שיתף אותו במידע על איראן • מטעמו של נתניהו נמסר: "רה"מ מעולם לא דיבר עם מילצ׳ן על שום דבר שקשור לתוכניות ישראל לגבי איראן"
תמר אלמוג
09 בנובמבר 2020
21:03

בלעדי – עדות ראש השב"כ לשעבר בתיקי האלפים נחשפת: יובל דיסקין העיד במשטרה שראש הממשלה בנימין נתניהו דרש ממנו לחקור את ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, בחשד שהדליף פרטים בסוגיה האיראנית. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

דיסקין העיד שנתניהו שלח אותו לדבר עם ארנון מילצ'ן, כדי לבדוק אם דגן שיתף את מילצ'ן במידע בנושא, אלא שמילצ'ן אמר שאת רוב הפרטים שמע בכלל מנתניהו עצמו.

דיסקין נקרא להעיד במשטרה במסגרת חקירת תיק 1,000, בעיקר סביב סוגיית הוויזה שנתניהו סייע למילצ'ן בחידושה. במהלך עדותו נחשף כי נתניהו פנה אליו וביקש שיחקור אם מאיר דגן הדליף מידע מפגישות בנושא – והעלה את מילצ'ן על הקו כדי לקשר ביניהם.

דיסקין הגיע למילצ'ן, שכבר פורסם כי סייע לישראל בעניינים ביטחוניים. דיסקין העיד שמילצ'ן אמר לו: "מה שמאיר (דגן, ת"א) סיפר לי זה שום דבר. אני יודע את הכול כי ביבי מספר לי באופן אישי". למחרת דיסקין סיפר לנתניהו את הדברים - וראש הממשלה לדבריו, שינה נושא ולא חזר לעניין מעולם.

מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "ראש הממשלה מעולם לא דיבר עם מילצ׳ן על שום דבר שקשור לתוכניות ישראל לגבי איראן, וכל אמירה כזאת היא שקר מוחלט".