מכבי תל אביב נגד ויאריאל בליגה האירופית, נובמבר 20
צילום: אי-פי

הליגה האזורית: שלוש קבוצות כדורגל ישראליות ישתתפו החל מהעונה הבאה במפעל חדש

אופ"א הכריזה כי במפעל החדש - שיהיה השלישי בחשיבותו ביבשת אחרי ליגת האלופות והליגה האירופית, תשתתפנה מחזיקת הגביע ומהמסיימות במקום השני והשלישי בליגת העל. המשמעות: בליגה האירופית תוכל להשתתף רק אלופת המדינה, אם תודח מליגת האלופות
יואב בורוביץ'
10 בנובמבר 2020
10:58

שלוש קבוצות ישראליות ישתתפו החל מהעונה הבאה בליגה איזורית חדשה של פדרציית הכדורגל האירופה- אופ"א. כך הודיע הארגון הבוקר (שלישי). המפעל החדש, שיחליף עבור הישראליות את הליגה האירופית, יקבל אליו לשלב המוקדמות שלוש קבוצות ישראליות.

הקבוצות שישתתפו במפעל החדש יהיו מחזיקת הגביע והקבוצות שתסיימנה במקום השני והשלישי בליגת העל. האלופה הישראלית תמשיך להתמודד במוקדמות שלב הבתים של ליגת האלופות ואם היא תודח משם היא תשחק בליגה האירופית. 

המפעל החדש נועד לתת מענה לקבוצות מהדרגים הנמוכים יותר באירופה, כדי לשדרג את מעמדה של הליגה האירופית, שכיום יש בה פערים דרמטיים בין קבוצות מליגות חזקות לבין קבוצות ממדינות שנחשבות לחלשות. במידה מסויימת, מדובר בפגיעה במעמדן של קבוצות הכדורגל הישראלי.

הליגה האירופית, שבעבר נקראה גביע אופ"א, הינה המפעל השני בחשיבותו בכדורגל האירופי, אחרי ליגת האלופות. השנה משתתפות בשלב הבתים של המפעל אלופת המדינה מכבי תל אביב שהודחה מליגת האלופות ומחזיקת הגביע הפועל באר שבע. 

תגיות:
כדורגל