ראשי הרשימה המשותפת איימן עודה, אחמד טיבי, מטאנס ש
צילום: דוברות המשותפת

איימן עודה על התנהלות ח"כ עבאס: סיוע לנתניהו - אנטיתזה לדרכינו

יו"ר הרשימה המשותפת הגיב על הביקורות נגד עבאס על שהוא משתף פעולה עם רה"מ: "אנחנו הערבים נגד נתניהו ונגד הכיבוש - לעזור לו זה האנטיתזה של הדרך שלנו"
ערן זינגר
11 בנובמבר 2020
09:33

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיב היום (רביעי) לסערה במפלגה, ולביקורת שנשמעה נגד חברו למפגה ח"כ מנסור עבאס והטענה שהוא משתף פעולה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: " "אנחנו הערבים נגד נתניהו ונגד הכיבוש - לעזור לו זה האנטיתזה של הדרך שלנו". בנוגע למשבר שנוצר ברשימה בעקבות התנהלות של עבאס, אמר עודה בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "הרשימה לא תתפרק".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איימן עודה, בכאן רשת ב

התקפות חריפות עלו ברשתות החברתיות בערבית על ח"כ עבאס, יו"ר רע"מ, בעקבות הדיון שניהל שלשום בכנסת בוועדה למיגור הפשיעה בחברה הערבית, במעמד ראש הממשלה נתניהו. ח"כ עבאס, אמר בגלוי שלמען האינטרסים של החברה הערבית, הוא מוכן לעשות דברים שלא עשו לפניו. למשל – לעמוד בקשר ישיר וגלוי עם ראש הממשלה ובכירים אחרים בליכוד. שותפיו ברשימה זעמו על האמירה, והזהירו אותו שנתניהו משקר לו.

כמאל ח'טיב, סגן ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית תקף את ח"כ עבאס, לאחר שזה הגן בדיון על משטרת ישראל ואמר כי מספר הנרצחים ברחוב הערבי עלול היה להיות גבוה יותר, אילולא התערבה המשטרה.

ח'טיב כתב בפייסבוק: "באותה מידה, אפשר גם לטעון ש'בשנת 1948 גרש צה"ל כמיליון פלסטינים ונשארו 154 אלף בלבד, ואילולא האנושיות של הצבא הישראלי לא היה נשאר כאן ולו פלסטיני אחד'. האם יתכן שנשבח את צה"ל כפי שמנסור עבאס משבח את משטרת ישראל?"