חנויות סגורות בקניון גבעתיים
צילום: מרים אלסטר, פלאש90

ועדת העבודה אישרה: מענק של 2,000 שקלים למי שנמצא באבטלה ממושכת בעקבות משבר הקורונה

לפי הסכם שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי, מי שהיה ללא עבודה יותר מ-100 ימים בין מארס לאוקטובר יהיה זכאי למענק. גם בני 67 ומעלה המקבלים דמי הסתגלות יקבלו את המענק
זאב קם
11 בנובמבר 2020
11:30

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אישרה היום (רביעי) הסכם שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי שיעניק מענק של 2,000 שקלים למי שנמצא באבטלה ממושכת בעקבות משבר הקורונה. המענק יינתן באופן חד פעמי למי ששולמו לו דמי אבטלה בעד תקופה של 100 ימי אבטלה בין 1 במרץ ל-17 באוקטובר 2020, בין אם רצופים ובין אם לאו ובתנאי ששכרו הממוצע היה נמוך מהשכר הממוצע במשק.

המובטלים החדשים: סיפורם של מובטלי הקורונה

כמו כן יינתן המענק למי שזכאי למענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה. בני זוג הזכאים שניהם למענק יקבלו תוספת של 500 שקלים כל אחד- כלומר מענק של 5,000 שקלים לכל בית אב. 

בדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות הציג יהיושב בראשה ח"כ חיים כץ מתווה להסדרת האחריות על ימי הבידוד. על פי המתווה המוצע, העובד לא יקבל שכר על יום הבידוד הראשון בלבד. לאחר מכן, תחולק עלות הבידוד בין המדינה ולמעסיק. עם זאת, בעסקים קטנים, המעסיקים עד 20 עובדים- המדינה תשלם 75% מעלות הבידוד.

במצב שבו לעובד נגמרה מכסת ימי המחלה תהיה לו את האופציה לבחור בין צבירת מינוס על חשבון ימי מחלה עתידיים, או לקבל 70% משווי שכרו מהמדינה עבור ימי הבידוד.

תגיות:
אבטלה