ראש הממשלה בנימין נתניהו, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: נתניהו הגיש בקשה לתקן את כתב האישום נגדו

רה"מ טען: לא מבחינים בין פעולות המיוחסות למשפחתי לבין פעולותיי. בכך, הוסיף נתניהו, יוצרים "הלחמה מלאכותית" בין הפעולות של רעייתו בכל הנוגע לקבלת המתנות
תמר אלמוג
11 בנובמבר 2020
18:15

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לתקן את כתב האישום נגדו בעקבות פגמים שנפלו בו, לטענתו גם לא במקרה - כך פורסם לראשונה היום (רביעי) בכאן חדשות. מטעמו של נתניהו נטען, בין השאר כי בכתב האישום מתייחסים אליו ואל משפחתו יחד, במקום הכלל שלפיו מתייחסים לנאשם בלבד. בכך, הוסיף ראש הממשלה, יוצרים "הלחמה מלאכותית" בין הפעולות של רעייתו בכל הנוגע לקבלת המתנות, בלי להבדיל ביניהם.

גם לגבי תיק 4000 נטען שעל אף שהראיות מעידות שככל שהיו פניות ביחס לסיקור בוואלה, הן נעשו בעיקר על ידי שרה ויאיר נתניהו, וכדי להתגבר על זה שמספר הדרישות בנוגע לסיקור שהגיעו מראש הממשלה היה קטן ביותר - הפרקליטות יצרה ישות משפטית של נתניהו ומשפחתו. עוד צויין שכתב האישום כולל עובדות לא רלוונטיות שעלולות ליצור הטייה שלילית נגד הנאשם בלי הצדקה.

ראש הממשלה הוסיף שיבקש לבטל את כתב האישום בעתיד בטענת הגנה מן הצדק. בבקשה נרמז גם שייתכן שתתבקש דחייה עתידית - שכן ישנה בקשה לאפשר שהות מספקת כדי שהפרקליטות תתקן את כתב האישום, רק אז נתניהו יוכל לדעת לאיזה אישומים יידרש להשיב.