ח"כ מנסור עבאס, הערב
צילום: כאן חדשות

מנסור עבאס: אני צריך להנהיג את הרשימה המשותפת

כשנשאל כיצד יגיב על הצעה להתמנות לשר בממשלת נתניהו השיב: אשקול כל הצעה שתונח על השולחן • במפלגה זועמים: חשף את מטרתו האמיתית - להחליף את עודה • צפו בריאיון שעורר סערה ברשימה
ערן זינגר
11 בנובמבר 2020
23:10

התקרבותו של חבר הכנסת מנסור עבאס מהרשימה המשותפת לראש הממשלה בנימין נתניהו העלתה לאחרונה לא מעט סימני שאלה. בריאיון שהעניק היום (רביעי) לגאולה אבן-סער בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11, אמר ח"כ עבאס כי יו"ר מפלגתו איימן עודה לא חייב להנהיג את הרשימה המשותפת והוסיף: "אני צריך להנהיג את הרשימה המשותפת בגישה שאני מנסה לקדם".

הריאיון המלא בערב ערב: 

"אין לי כוונות לפרק את הרשימה המשותפת, אבל אני רוצה שהרשימה תחזור לייצג את הציבור כמו שצריך בתחומים מסויימים", אמר חבר הכנסת עבאס. כשנשאל האם בכוונתו להחליף את ראש הרשימה איימן עודה, השיב ח"כ עבאס: "יש הבדל בין להיות יושב ראש לבין להנהיג, חשוב לי שננהיג את הרשימה המשותפת למקום אחר לגמרי".

באשר ליחסיו עם ראש הממשלה נתניהו אמר עבאס כי "עד עכשיו לא ראש הממשלה, לא הליכוד, אף גורם אחד לא פנה אליי וביקש ממני דבר". עבאס הוסיף כי "כל ראש ממשלה שמנהל את המדינה - אני אשאף לבוא איתו במגע כדי להשיג הסכם לחברה הערבית".

כשנשאל האם יענה בחיוב להצעה להתמנות לשר בממשלה בראשות נתניהו השיב עבאס: "הגישה שלי אומרת שאני לא חייב לתת תשובה על משהו שלא הונח על השולחן". בהמשך אמר עבאס כי "ישקול כל הצעה שתונח על השולחן".

גורמים ברשימה המשותפת זעמו על דבריו של חבר הכנסת בריאיון ואמרו כי עבאס חשף את מטרתו האמיתית - להחליף את איימן עודה.