-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום נגד מורה לשעבר מירושלים בגין עבירות מין מעורר סערה בחברה החרדית

אחד מתלמידיו לשעבר של הנאשם יוסף שטרן לכאן חדשות: היו שמועות עליו בתקופה שלימד בבית ספר בירושלים והוא עזב את עבודתו, אך הנסיבות לא היו ברורות
ורד פלמן
13 בנובמבר 2020
13:45

כתב אישום נגד מורה בגין עבירות מין מעורר סערה בחברה החרדית: יוסף שטרן, בן 53, תושב ירושלים, מורה לשעבר ודמות מוכרת בחברה החרדית, נאשם בשבוע שעבר בעבירות של מעשים מגונים בנער בן 14.

מאז פרסום המקרה שלשום (רביעי) בכאן רשת ב', התעוררה סערה ברשתות החברתיות בחברה החרדית. יש שהביעו תמיכה גלויה בשטרן ואמרו כי יש להמתין להכרעת הדין, אחרים הביעו תמיכה בנפגע. אחד מתלמידיו לשעבר של שטרן סיפר לכאן חדשות כי לפני כעשור, כששטרן לימד בבית ספר בירושלים, היו שמועות עליו והוא עזב את עבודתו אך נסיבות הפסק עבודתו לא היו ברורות.

מנהלת ארגון "מן המיצר", עו"ד רבקה שוורץ, המייצגת את הנער מסרה: "מה שהביא את המתלונן לחשוף את הקושי העצום אותו נשא על גבו במשך שנים, היה הידיעה האישית שלו שעוד נערים שנפגעו על ידי יוסף שטרן, שמסתובבים עם הפגיעה וחוששים מהתמודדות מול אדם חזק ומוכר בקהילה, שזוכה לתמיכה שלה. הוא לקח על עצמו את המשימה הקשה של חשיפה אישית והתמודד עם שנים ארוכות של חקירה אינטנסיבית שגבתה ממנו מחיר אישי יקר".

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין דקלה לוי-דמרי מפרקליטות מחוז ירושלים, שטרן ניצל את היכרותו עם הנער ואת קרבתו אליו בעת ששהו בבתי מלון ובביתו. כתב האישום שהוגש בשבוע שעבר, אף שהתלונה נגד שטרן הוגשה לפני כשלוש שנים, כולל ארבעה אירועים שונים במשך כשנה. עורכי דינו של שטרן, עידן שני וששי גז טענו כי הוא הכחיש את המעשים גם בשימוע שנערך לו טרם הגשת כתב האישום.