ירושלים, בחודש שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופ' חזי לוי: עוצר לילי יפחית את מקרי ההדבקה רק ב-5%

מנכ"ל משרד הבריאות: אי אפשר להיות חסרי אחריות ולעשות הקלות לא מידתיות. פרופ' לוי לא שלל אפשרות שנגיע לסגר נוסף, אך אמר כי ייעשו כל המאמצים לדחות צעד כזה ככל האפשר | האזינו לריאיון המלא
שלום קיטל | יומן השבוע
14 בנובמבר 2020
11:13

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, אינו פוסל הנהגת עוצר לילה אך אומר לכאן רשת ב כי יש טעם בצעד כזה רק אם נלווים אליו צעדים נוספים. לדבריו, עוצר לילי לבדו יוכל להפחית את מקרי ההדבקה רק ב-5% משום שהמסעדות ומקומות הבילוי האחרים ממילא סגורים.

בראיון לשלום קיטל בתוכנית "יומן השבוע", אמר הפרופסור לוי כי הוא מודאג מן העלייה במקדם ההדבקה וכי אי אפשר להיות חסרי אחריות ולעשות הקלות לא מידתיות. הוא לא שלל את האפשרות שנגיע לסגר נוסף אך אמר כי ייעשו כל המאמצים לדחות צעד כזה ככל האפשר.

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד הבריאות לכאן רשת ב

אמש אמר מנכ"ל משרד הבריאות כי יש סיכוי שהחיסון לקורונה יחל להגיע לארץ כבר לקראת סוף השנה וכמויות של החיסון יצטברו לקראת הרבעון הראשון והשני של השנה הבאה. לוי אמר בתכנית השבוע בכאן 11 כי משרדו נערך לקבלת החיסונים ולקראת המבצע המורכב של חיסון הציבור. הוא הביע חשש שהציבור יהפוך לשאנן בשל החתימה עם חברת פייזר ואמר שיש להמשיך ולהתנהג כראוי בשל העובדה שהחורף והשפעת עוד לפנינו.

בעניין החזרה האפשרית ללימודים של כיתות ה'-ו' בשבוע הבא, אמר לוי כי במשרדו מכירים בחשיבות מערכת החינוך אך יחד עם זה הלימודים עצמם יכולים להיות גורם לעלייה של ממש בתחלואה. "אנו מאוד רוצים להתיר את הלימודים של כיתות ה'-ו' אך נחליט בקבינט אם זה יקרה או לא רק אם התחלואה לא תעלה", אמר פרופסור לוי.