בנימין נתניהו ומנסור עבאס
צילום: יוסי אלוני, נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ביקורת על ח"כ עבאס בתנועה האיסלאמית: "הפעילות בכנסת היא אמצעי ולא מטרה"

יו"ר רע"מ שעלה לכותרות בשבוע שעבר עקב שיתוף הפעולה שלו עם ראש הממשלה נתניהו זוכה לביקורת לא רק מקרב חברי המפלגות השותפות ברשימה המשותפת, אלא גם מתנועת הבית שלו - התנועה האיסלאמית. חברי הכנסת לשעבר סרסור וגנאיים הזכירו לו - "נתניהו הוא הרוע בהתגלמותו"
ערן זינגר
15 בנובמבר 2020
09:19

ביקורת חריפה בתוך התנועה האסלאמית על התנהלותו של סגן יושב ראש התנועה, ח"כ מנסור עבאס. חבר הכנסת לשעבר אבראהים סרסור, איש התנועה האסלאמית, כתב בפייסבוק כי הפעילות הפרלמנטרית בכנסת היא אמצעי בלבד, ולא מטרה, וכי חברי התנועה לעולם לא יהיו שותפים בשום ממשלה ציונית, גם אם זו "תעניק לנו את כל מבוקשנו על מגש מזהב".

חבר אחר בתנועה האסלאמית, חבר הכנסת לשעבר מסעוד גנאיים, כתב בפייסבוק כי נתניהו הוא הרוע בהתגלמותו, טוב ליהודים ומסית נגד ערבים, נתניהו הוא המקור לחוקים המפלים, ונותן החסות להתנחלויות. "נתניהו מאמין כי בכוח יהיה אפשר לשכנע את הערבים להסכים למדינה יהודית", כתב חברו של מנסור עבאס לתנועה האסלאמית.

בראיון עמו בשבוע שעבר, טען עבאס כי רוב מוחלט של חברי התנועה האסלאמית, הפלג הדרומי, תומך במגעיו עם בנימין נתניהו. ח"כ עבאס אמר בריאיון לגאולה אבן-סער כי ו"ר מפלגתו איימן עודה לא חייב להנהיג את הרשימה המשותפת והוסיף: "אני צריך להנהיג את הרשימה המשותפת בגישה שאני מנסה לקדם".

בשבוע שעבר השתתף ראש הממשלה נתניהו בישיבה של הוועדה למיגור הפשיעה והאלימות מהחברה הערבית, בראשותו של ח"כ עבאס. אירוחו של נתניהו בוועדה היה צעד מעורר מחלוקת בקרב חבריו של עבאס ברשימה המשותפת, חלקם טענו שנתניהו הוא הבעיה של החברה הערבית, לא חלק מפתרונה.